Koah, Astım ve Kemik Erimesi Olan Yaşlı Kadın Yardım Bekliyor

Şekerpınar Mahallesi Mehmet Akif Caddesi Özköse Apartmanı No:15’de ikamet eden ve Koah astım ve kemik erimesi hastası olan 72 yaşındaki Dursune Kargın, yetkililerden yardım bekliyor.

Abone Ol

Hitit Üniversitesi Erol Olçak Eğitim ve Araştırma Hastanesinde romatizma kalça ameliyatı olan Dursune Kargın, maddi imkansızlık sebebi ile solunum makinesine bağlı hayatını devam ettirebilmesi için yetkililerden destek bekliyor. Evde sağlık hizmeti aldıklarını ifade eden, Dursune Kargın’ın kızı Hatice Kargın, “Annem ameliyat olduğu için yataktan kalkamıyor. Annem için evde bakım parası için başvurumuz kabul edilmedi. Evimiz kira.Annemin yanında kalıyorum. 2 tane benimde çocuğum var. Biri engelli. Annemin 65 yaş aylığı ve çocuğumun 570 TL engelli maaşı var. Başka bir gelirimiz olmadığı için geçimimizi sağlayamıyoruz” dedi.

Hatice Kargın, “Annemin hasta bezi ve 2 ayda bir Çorum’a aracımız olmadığı için 300 TL’ye taksi tutup bakıma götürüyoruz. Kullandığı makinelerinin bakımının ücreti bir tanesi 150 TL tutuyor. Hasta bezi, taksi parası ve makinelerin bakım paralarını karşılayamıyoruz. Eşimden ayrıldığım için benimde hiçbir gelirim yok, geçimizi sağlayamadığım için yetkililerden bizlere destek olmasını istiyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz