KIZILAY’DAN KURBAN BAĞIŞI STANDI

Türk Kızılay’ı Sungurlu Temsilciliği tarafından, kurban bağışları için Kaymakamlık yanında stant açtı.

Abone Ol

Kızılay’ın geleneksel hale gelen vekaletle kurban kesim kampanyası 2021 yılında da devam ederken, Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Türk Kızılay Sungurlu Temsilciliği tarafından kurulan stantta kurban vekaletleri hayırseverlerden alınıyor.

Kızılay Sungurlu Temsilcisi Ethem Karaytu, kampanya kapsamında hayırseverlerin kurban bağışlarının usulüne uygun olarak kesileceğini ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını kaydetti.
‘Kurban’ın Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye’ sloganıyla kampanyayı sürdürdüklerini dile getiren Karaytu, “2021 yılı kurban vekalet bedeli yurt içi ve yurt dışı fiyatlarımız 1050 TL’dir. Türk Kızılay’ı olarak ülke genelinde vekaletle kurban kesme kampanyamızı başlattık.

Bu yıl ilçe genelinde beklentimiz geçen yıla oranla artacağını bekliyoruz. Hayırseverler tarafından bağışlanan kurbanlarımız et ve süt kurumu entegre tesislerinde kesilerek 800 gramlık konserve şeklinde paketlenip genel merkezimiz ve temsilciliklerimiz aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz. Sungurlu halkımızdan Türk Kızılay’ımıza Kurban bağışlarını yapmalarını bekliyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz