-0.6 C
Sungurlu
03/10/2023
Sungurlu HaberleriEğitimKIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. ERSAN ASLAN SUNGURLU’DA ÖĞRENCİLERE SEMİNER VERDİ

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. ERSAN ASLAN SUNGURLU’DA ÖĞRENCİLERE SEMİNER VERDİ

- Google Reklamı -

Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, Çorum’un Sungurlu ilçesinde öğrencilere seminer verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Profesör Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı işbirliği ile Fen Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen seminere Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere, Sungurlu Kaymakamı Fatih Görmüş, İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Sepetçi, Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Behiç Akkaş, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Konferansta bir konuşma yapan Sungurlu Kaymakamı Fatih Görmüş, “Öğrencilerimize yönelik yapılan bu konferansa katkıda bulunan ve her zaman bizlerden desteklerini esirgemeyen Milli Savunma Bakan yardımcımız Muhsin Dere’ye, Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, Profesör Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfına ve Milli Eğitim Bakanlığımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

- Advertisement -

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere’de yaptığı konuşmasında, Sungurlu’yu savunma sanayiinin önde gelen merkezlerinden birini yapacaklarını dile getirerek, “Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan hocamızın buralara gelmem de büyük bir emeği vardır. Hepinizin huzurunda hocamıza tekrardan teşekkürlerimi ediyorum. Yediyüzlü ve sekizyüzlü yıllardan bu günlere getirip heyecanla anlatılması gerçekten beni de etkiledi. Hocamıza bu güzel konferanstan dolayı teşekkürlerimizi sunuyorum” diye konuştu.

Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan konferans yaptığı konuşmada; “Türkiye’nin ismini Dünyaya da söz ettirmesi açısından vakfımız önemli çalışmalara liderlik edip, Türkiye’deki yapılan çalışmaları koordinede ediyor. Öğrencilere sadece derslerinize odaklanmamız gerekiyor. Dünyada neler olup bitiyor, bunları da araştırıp, öğrenmemiz lazım” dedi.
Rektör Aslan, Prof. Dr. Fuat Sezgin’i ve değerli bilim insanlarını daha yakından tanımaları için konuşmasını slaytlar eşliğinde gerçekleştirdi.

Yapılan konferansın ve konuşmaların sonunda Akademik başarı gösteren öğrencilere ödül verildi.
Verilen ödüllerinden ardından, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere, Sungurlu Kaymakamı Fatih Görmüş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Sepetçi, Rektör Aslan’a çeşitli hediyeler verdi.

TRY - Türk Lirası
USD
27,4995
EUR
28,8311
GBP
33,2694
RUB
0,2765
CNY
3,8189
JPY
0,1835

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu