Kilis’e 3 Roket Atıldı

Sınırın Suriye tarafından Kilis’e gün içerisinde üç roket atıldı.

Suriye’den Kilis’e 3 roket atıldı. Roketlerden üçüncüsü bir restorana düştü.

Abone Ol

Suriye’nin Afrin bölgesindeki terör örgütü mensuplarınca sabaha doğru atılan ilk roket Ekrem Çetin Mahallesi’nde iki katlı bir evin alt katındaki dış duvara isabet etti.  Can kaybı ya da yaralananın bulunmadığı olay sırasında duvarda hasar oluştu. Polis ekipleri, olay yerinde inceleme başlattı. Bir fabrikada işçi olan ev sahibi Mehmet Baloğlu, uyuduğu sırada roketin düştüğünü fark ettiğini ancak kendi evi olduğunu tahmin etmediğini söyledi.

Sabah saatlerinde işe gitmek üzere uyandığında evin dış duvarına roket isabet ettiğini gördüğünü ve güvenlik güçlerini haber verdiğini anlatan Baloğlu, “Allah bizi korudu. Bir savaş halindeyiz, devletimiz milletimiz var olsun” diye konuştu.

Suriye'den Kilis'e 3 roket atıldı. Roketlerden üçüncüsü bir restorana düştü. | Sungurlu Haber

Afrin’in kırsalındaki teröristler tarafından Barış Mahallesi’ne atılan ikinci roket ise iki katlı binanın altındaki işyerine isabet etti.

Suriye'den Kilis'e 3 roket atıldı. Roketlerden üçüncüsü bir restorana düştü. | Sungurlu Haber

Can kaybı veya yaralanmanın meydana gelmediği olayın ardından polis ekipleri, çevre güvenliğini alarak inceleme başlattı.

Roketin düştüğü binada ikamet eden Mehmet Polat, sabah saatlerinde işe gitmek üzere uyandığında dükkanın kepenkindeki deliği gördüğünü ve güvenlik güçlerine haber verdiğini belirterek, “Allah şükürler olsun ki patlamadı kimseye bir şey olmadı” dedi.

Suriye'den Kilis'e 3 roket atıldı. Roketlerden üçüncüsü bir restorana düştü. | Sungurlu Haber

Akşam saatlerinde ise atılan üçüncü roket Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan tarihi yapıdaki lokantaya düştü.

Yaralıların bulunduğu belirtilen olay yerine ihbarla çok sayıda sağlık ve güvenlik görevlisi sevk edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz