Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Teknoloji

Kia’nın Bir Pick-up Geliştireceği Doğrulandı

Güney Koreli otomobil üreticisi Kia, Ford ve Toyota gibi rakip markaların orta boyutlu pick-up modellerine gözünü dikmiş durumda.

CarsGuide adlı Avusturalyalı kaynaktan çıkan habere göre de Kia, böyle bir pick-up araç üzerinde çalışmaya başlamış bile. Kia’nın bir Avusturalya yetkilisinden alındığı söylenen bilgilere göre de firmanın geliştirmekte olduğu bu pick-up araç 2022 veya 2023 yılında ortaya çıkacak. Hatta aynı dönemlerde bu aracın ortak platformlu bir Hyundai versiyonunun da ortaya çıkacağı da belirtiliyor.

Kia'nın Bir Pick-up Geliştireceği Doğrulandı » Sungurlu Haber

Ayrıca yetkililerin açıklamalarına göre Kia’nın bu yeni pick-up aracı, oldukça arazi odaklı ve kullanışlı bir araç da olacak. Araçta aynı zamanda tek ve çift kabin, benzinli veya dizel motor seçeneği gibi seçeneklerin bulunacağı da söylenmiş.

Araçla ilgili açıklamalar Avusturalya’dan geldiğinden dolayı, bu aracın üretildikten sonra hangi ülkelerde satılacağı da henüz bilinmiyor. Fakat Kia’nın geliştirmekte olduğu pick-up, Avrupa gibi bölgelerde satılacak olursa Nissan Navara, Ford Ranger, Toyota Hilux ve VW Amarok gibi çok güçlü rakiplerle karşı karşıya gelmiş olacak.

İlgili İçerikler

Sosyal Medya Yasa Teklifi TBMM’de Kabul Edildi

Safa Özhazinedar

Humble Bundle’da Rockstar Oyunları 1 Dolardan Başlayan Fiyatlarla Satılıyor!

Safa Özhazinedar

Gümrükten Otomobil Nasıl Satın Alınır? (e-ihale)

Safa Özhazinedar

Yeni Mercedes A Serisi Resmi Olarak Tanıtıldı

Safa Özhazinedar

Yerli Otomobil ' de Sedan Süprizi

Safa Özhazinedar

Sağlığımız için Önemli Olan, Özgül Soğurma Oranı (SAR Değeri) Nedir?

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar