KEMALLI KÖYÜ’NÜN KARANTİNASI KALDIRILDI

Sungurlu kaymakamlığı İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararıyla Kemallı Köyü’ne uygulanan 10 günlük karantina süresi sona erdi.

Sponsor

Sungurlu kaymakamlığı İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararıyla Kemallı Köyü’ne uygulanan 10 günlük karantina süresi sona erdi.


Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, “İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 26. Maddesine istinaden, Kaymakam Sayın Fatih Görmüş Başkanlığında 10.01.2021 Pazar günü saat 16:00’da Kaymakamlık Makamında olağanüstü olarak toplanmıştır.

Çin’in Wuhan kentinden başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi olarak nitelendirilen Coronavirüs (Kovid-19) salgınından ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak, salgının yayılmasını engellemek için, İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından 31.12.2021 tarihi 2020/67 nolu karar ile İlçemiz Kemallı köyü 10(on) gün karantina altına alınmıştı. 10(on) günlük süre sonunda, İlçe Sağlık Müdürlüğü personellerince yerinde yapılan denetimler neticesinde, yeni vakaların olmadığı değerlendirilerek aşağıdaki kararlar alınmıştır;

Sponsor

Madde 1- Kemallı köyünün karantinasının 10.01.2021 tarihi saat 24:00’da kaldırılmasına,

Madde 2-Karantina uygulaması kaldırılan köyümüzde yeni vakaların çıkmaması için tedbirlere devam edilmesine,

Madde 3-Bu kararın bilgi için Kaymakamlık Makamına, gereği için Sungurlu Cumhuriyet Başsavcılığına, Sungurlu Belediye Başkanlığına, İlçe Sağlık Müdürlüğüne, İlçe Jandarma Komutanlığına, İlçe Emniyet Müdürlüğüne, Sungurlu Ticaret ve Sanayii Odası Başkanlığına, İlçe Özel İdaresi Müdürlüğüne, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Sungurlu Meslek Yüksekokuluna, Sungurlu İlçe Müftülüğüne ve Kemallı Köy Muhtarlığına gönderilmesine, oy birliği ile karar verildi” dendi.

Sponsor
Önceki İçerikKAVŞAKTA KAZA : 1 YARALI
Sonraki İçerikİLÇEMİZ’DEKİ TÜM OKULLARDA İSTİKLAL MARŞI OKUNDU
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz