-0.6 C
Sungurlu
15/03/2023
Sungurlu HaberleriGündemKelepircioğlu, "Kerbela ve Aşure bizi bir birimize kenetleyen mirastır"

Kelepircioğlu, “Kerbela ve Aşure bizi bir birimize kenetleyen mirastır”

- Google Reklamı -

İl Genel Meclis üyesi Kelepircioğlu, Hz. Muhammed (s.a.v) torunları olan Hz. Hüseyin ile kardeşi Hasan’a “Cennet gençlerinin efendisi” ve “Benim çiçeklerim” diye hitap ederdi. “Güzel, güzelcik” anlamına gelen “Hüseyin” ismini de bizzat dedesi Hz. Muhammed kulağına ezan okuyarak verdi.
Muharrem ayı ve Aşure matemi olarak da anılan Hazreti Hüseyin ile 72 arkadaşının Kerbela’da 14 asır önce şehit edilmesi Müslümanların kalbinde derin bir acı ve hüzün bırakmıştır..
Ancak Kerbela’yı Kerbela kılan, orada yaşanan dram değil yalnızca, aynı zamanda bu dramı yaşayan başkahramanın sevgili Peygamberimiz’in torunu Hz. Hüseyin olmasıdır. Hz. Hüseyin Hz. Peygamber’in kutlu kızı, cennet kadınlarının gözdesi, müminlerin annesi Hz.Fatıma’nın oğludur. Hz. Hüseyin Hz. Peygamber’in damadı, ilim şehrinin kapısı ve evliyalar şâhı Hz. Ali’nin oğludur. Hz. Hüseyin Kur’an’da her türlü kirden arındığı belirtilen, bütün Müslümanların “âl-i Muhammed” diye dua ettiği ehl-i beytin değerli bir üyesidir. Hz. Hüseyin, nihayet, peygamberler zincirinin son halkası, iki cihan güneşi, Allah’ın habibi Hz. Muhammed’in güzide torunudur. Onun kokladığı, sevip okşadığı, kardeşi Hasan’la birlikte “Cennet gençlerinin efendisi” dediği ve yine ikisini birden kast ederek “benim çiçeklerim” buyurduğu şahsiyettir.
Hiç kimsenin hiç kimseye, Sünni’nin Alevi’ye, Alevi’nin Sünni’ye, üstünlüğü yoktur ve olamaz. Bu topraklar üzerinde hepimiz biriz, beraberiz ve kardeşiz. Bir olacağız, diri olacağız. Çünkü biz etle tırnak gibiyiz. Allahın selamı Hüseyin’in üzerine, Ehl-i Beyt üzerine olsun.. İslam Aleminin başı sağ olsun..

Takip Edin

20,356BeğenenlerBeğen
10,683TakipçilerTakip Et
733TakipçilerTakip Et
1,660AboneAbone Ol
TRY - Türk Lirası
USD
18,9739
EUR
20,2399
GBP
22,8924
RUB
0,2523
CNY
2,7559
JPY
0,1421

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

error: İçerikler korunmaktadır!