-0.6 C
Sungurlu
27/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemKELEPİRCİOĞLU, DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

KELEPİRCİOĞLU, DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

- Google Reklamı -

Sungurlu Ziraat Odası Başkanı Ramazan Kelepircioğlu, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Ekim ve dikim dönemi yaşadığımız, çiftçinin toprakla buluştuğu ve kaynaştığı bu özel günümüzü kutluyorum diyen Kelepircioğlu, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününün çiftçilik mesleğine ve sorunlarına tüm dünyada farkındalık oluşturmak amacıyla kutlandığına değinerek “Bu günde, gerçekleştirilecek çeşitli faaliyetlerle dünyanın her tarafında tarımsal üretim yaparak, insanlığın ihtiyaç duyduğu gıda maddeleri üretimini gerçekleştiren çiftçilik mesleğinin, toplum için taşıdığı önemin ortaya konulması, tarımın dolayısıyla çiftçilik mesleğinin sorunlarına çare bulunabilmesi kısacası sorunlarımızı anlatabilmemiz için çok önemli bir gün. Bizde mesleki sorunlara kamuoyunun dikkat çekmesi için önem gösteriyoruz “ ifadelerini kullandı.

Çiftçiye ve çiftçi kuruluşlarına güvenilmesi gerektiğini belirten Kelepircioğlu “İster politikacı, ister sade bir vatandaş olarak, gıda güvenliğimiz ve geleceğimiz için çiftçimize ve çiftçi kuruluşlarına güvenelim. Bu ülkenin kendi kaynaklarıyla yarınlara taşınacağını, sosyal refaha ulaşacağını ve kalkınacağını unutmayalım. Bu vesileyle tüm Sungurlu ve ülke çiftçisinin bu özel günlerini kutlar, alın terlerinin karşılığını almasını dilerim” dedi.

TRY - Türk Lirası
USD
27,3074
EUR
28,8319
GBP
33,1632
RUB
0,2835
CNY
3,7382
JPY
0,1832

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu