Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Gündem

 Kelepircioğlu, “Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. yılında rahmet ve minnetle anıyorum”

Kelepircioğlu mesajında, “Osmanlı devletinin dört bir yanı düşman tarafından işgal edilmiş ve halk umutsuzluğa düşmek üzereyken Samsun’a çıkan Mustafa Kemal Atatürk, gerek Trablusgarp’ta gerek Çanakkale’de gerekse Kurtuluş Savaşı’nda büyük kahramanlık göstermiştir. Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurulmasıyla birlikte milli üretim modelinin benimseyen Atatürk, çiftçilerimiz için söylediği ‘Köylü milletin efendisidir’ sözü toprağa ve çiftçimize verdiği değeri göstermektedir. ‘Milli ekonominin temeli tarımdır’ diyen Atatürk, ‘Bir defa, memlekette topraksız çiftçi bırakılmamalıdır. Bundan daha önemli olanı ise bir çiftçi ailesini geçindirebilen toprağın hiçbir sebep ve suretle bölünemez bir nitelikte olması, büyük çiftçi ve çiftlik sahiplerinin işletebilecekleri arazi genişliği, arazinin bulunduğu memleket bölgelerinin nüfus yoğunluğuna ve toprağın verim derecesine göre sınırlandırılması lazımdır.’ Diyerek toprağın ne şekilde işletilmesi gerektiğine dikkat çekmiştir.

Tüm çiftçilerimiz adına Türkiye’nin temellerini atan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 81. yılında rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

İlgili İçerikler

Başkan Şahiner İftarda Birlik ve Beraberlik Mesajı Verdi

Safa Özhazinedar

Şahiner, Vakıf 19 Yöneticileriyle Kahvaltıda Buluştu

Safa Özhazinedar

Aşutoğlu, “Sarıkamış’ta yaşanılanlar, özellikle genç kuşakların ibret alması gerekiyor”

Safa Özhazinedar

HAYDİ SUNGURLU ! GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜ

Safa Özhazinedar

Başkan kendisi gibi personeline de sigarayı bıraktırdı

Safa Özhazinedar

Vali Çiftçi’den Hayırsever İş Adamına Teşekkür

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar