-0.6 C
Sungurlu
26/09/2023
Sungurlu HaberleriEğitimKaymakamlıktan Öğrencilere Eğitim Desteği

Kaymakamlıktan Öğrencilere Eğitim Desteği

Boğazkale ve Sungurlu'da eş zamanlı olarak “Evde Eğitim Desteği” adı altında kapsamlı bir çalışma başlatıldı.

- Google Reklamı -

Boğazkale ve Sungurlu’da eş zamanlı olarak “Evde Eğitim Desteği” adı altında kapsamlı bir çalışma başlatıldı.

Yapılan açıklamada, “Korona virüs salgını (Covid-19) nedeniyle alınan tedbirler kapsamında tüm okullarımızda örgün eğitime ara verilmiştir. Bu süreçte, okulların kapalı olmasından dolayı okullarından, sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı da sokaklardan mahrum kalan öğrencilere moral ve motivasyon olarak desteğe ihtiyaç duymaktadırlar. İçinden geçtiğimiz bu sıkıntılı süreçte öğrencilerimizin yanında olmak, hem onlara moral desteği sağlamak hem de eğitim materyallerine ulaşmalarındaki sorunları çözmek adına Boğazkale ve Sungurlu ilçelerinde eş zamanlı olarak “Evde eğitim desteği” adı altında kapsamlı bir çalışma başlatıldı. Boğazkale ve Sungurlu ilçelerinde eş zamanlı olarak yürütülen proje kapsamında toplam 450 öğrenciye yönelik Eğitim Seti alımı yapılmış, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ve Milli Eğitim Müdürlüklerince öğrencilerimizin evlerine teslim edilmiştir.

Bazı öğrencilerin eğitim setini bizzat teslim eden Boğazkale Kaymakamı ve Sungurlu Kaymakam Vekili Yunus Ataman, öğrencilere başarılar dileyerek şu değerlendirmelerde bulundu;
“Tüm ülkemiz malum virüs salgını nedeniyle sıkıntılı bir süreçten geçmektedir. Virüs salgınının bir an önce bertaraf edilmesi için tüm tedbirler ilgili idari birimlerce alınmakta ve titizlikle uygulanmaktadır. Ancak, tüm tedbirleri alırken ihmal etmememiz gereken konulardan birisi hatta en önemlisi eğitim konusudur. Özellikle sınav hazırlığında olan 8. Sınıf ve lise son sınıf öğrencilerimiz var. Bu süreçte de kaynak desteğine ihtiyaç duyulduğu konusunda tespitlerimiz oldu. Boğazkale ve Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimiz vasıtasıyla her iki ilçemizde de kaynağa ulaşma noktasında sıkıntı yaşayan öğrencilerimiz tespit edilerek uygun materyal için de gerekli değerlendirmeler yapıldı. Okul başladıktan sonra yarım dönem eğitim gören ve eğitimin yarıda kesilmesiyle okuma yazmaya henüz başlamış ilkokul 1. sınıf öğrencilerimiz ile 2. sınıf öğrencilerimizi de dahil ederek “Evde Eğitim Desteği” adı altında bir çalışma yürüttük. Bu kapsamda LGS ve YKS sınavlarına girecek öğrencilerimize soru bankaları, ilkokul öğrencilerimize de okuma yazma konusunda pratik yapabilecekleri bir eğitim seti hazırlandı ve evlerinde teslim edildi. Öğrencilerimize faydalı olmasını temenni ediyor, sınav hazırlığında olan tüm gençlerimize başarılar diliyorum.” dedi.

TRY - Türk Lirası
USD
27,2149
EUR
28,8153
GBP
33,2067
RUB
0,2830
CNY
3,7229
JPY
0,1827

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu