Kaymakamlıktan Öğrencilere Eğitim Desteği

Boğazkale ve Sungurlu'da eş zamanlı olarak “Evde Eğitim Desteği” adı altında kapsamlı bir çalışma başlatıldı.

Sponsor

Boğazkale ve Sungurlu’da eş zamanlı olarak “Evde Eğitim Desteği” adı altında kapsamlı bir çalışma başlatıldı.

Yapılan açıklamada, “Korona virüs salgını (Covid-19) nedeniyle alınan tedbirler kapsamında tüm okullarımızda örgün eğitime ara verilmiştir. Bu süreçte, okulların kapalı olmasından dolayı okullarından, sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı da sokaklardan mahrum kalan öğrencilere moral ve motivasyon olarak desteğe ihtiyaç duymaktadırlar. İçinden geçtiğimiz bu sıkıntılı süreçte öğrencilerimizin yanında olmak, hem onlara moral desteği sağlamak hem de eğitim materyallerine ulaşmalarındaki sorunları çözmek adına Boğazkale ve Sungurlu ilçelerinde eş zamanlı olarak “Evde eğitim desteği” adı altında kapsamlı bir çalışma başlatıldı. Boğazkale ve Sungurlu ilçelerinde eş zamanlı olarak yürütülen proje kapsamında toplam 450 öğrenciye yönelik Eğitim Seti alımı yapılmış, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ve Milli Eğitim Müdürlüklerince öğrencilerimizin evlerine teslim edilmiştir.

Bazı öğrencilerin eğitim setini bizzat teslim eden Boğazkale Kaymakamı ve Sungurlu Kaymakam Vekili Yunus Ataman, öğrencilere başarılar dileyerek şu değerlendirmelerde bulundu;
“Tüm ülkemiz malum virüs salgını nedeniyle sıkıntılı bir süreçten geçmektedir. Virüs salgınının bir an önce bertaraf edilmesi için tüm tedbirler ilgili idari birimlerce alınmakta ve titizlikle uygulanmaktadır. Ancak, tüm tedbirleri alırken ihmal etmememiz gereken konulardan birisi hatta en önemlisi eğitim konusudur. Özellikle sınav hazırlığında olan 8. Sınıf ve lise son sınıf öğrencilerimiz var. Bu süreçte de kaynak desteğine ihtiyaç duyulduğu konusunda tespitlerimiz oldu. Boğazkale ve Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimiz vasıtasıyla her iki ilçemizde de kaynağa ulaşma noktasında sıkıntı yaşayan öğrencilerimiz tespit edilerek uygun materyal için de gerekli değerlendirmeler yapıldı. Okul başladıktan sonra yarım dönem eğitim gören ve eğitimin yarıda kesilmesiyle okuma yazmaya henüz başlamış ilkokul 1. sınıf öğrencilerimiz ile 2. sınıf öğrencilerimizi de dahil ederek “Evde Eğitim Desteği” adı altında bir çalışma yürüttük. Bu kapsamda LGS ve YKS sınavlarına girecek öğrencilerimize soru bankaları, ilkokul öğrencilerimize de okuma yazma konusunda pratik yapabilecekleri bir eğitim seti hazırlandı ve evlerinde teslim edildi. Öğrencilerimize faydalı olmasını temenni ediyor, sınav hazırlığında olan tüm gençlerimize başarılar diliyorum.” dedi.

Sponsor
Sponsor
Önceki İçerikSokak Kısıtlamasında Soku Köftesi Yaptılar
Sonraki İçerik4 Gündür Yol Yürüyen Mültecilere Belediye Başkanı Sahip Çıktı
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz