Kayıp Hayvanlar Drone ile Bulundu

Sungurlu'ya bağlı Cevheri Köyü’nde bir çiftçinin 30 küçükbaş hayvandan oluşan sürüsü kayboldu. Çiftçinin yardımına drone'lu arama yapan jandarma yetişti. Kayıp hayvanlar drone ile bulundu.
Sponsor

Sungurlu’ya bağlı Cevheri Köyü’nde bir çiftçinin 30 küçükbaş hayvandan oluşan sürüsü kayboldu. Çiftçinin yardımına drone’lu arama yapan jandarma yetişti.

Cevheri Köyü’nde ikamet eden Erkan Yaldıran, 156 Jandarma İmdat hattını arayarak arazide hayvanlarını otlatırken 7’si koyun, 6’sı kuzu ve 17’si keçi olmak üzere toplam 30 adet küçükbaş hayvanın kayıp olduğunu ve yapmış olduğu tüm aramalara rağmen hayvanlarını bulamadığını bildirdi.
İhbar üzerine olay yeri ve çevresinde inceleme yapan Sungurlu İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, drone ile bölgede geniş çaplı arama ve tarama yaptı.

Jandarma ekipleri, drone ile yaptığı araştırmada kayıp olan hayvanların tamamı Çavuş köyü Ziraat mevkiinde olduğunu tespit etti. Hayvanlar sahibine teslim edildi.

Sponsor
Sponsor
Önceki İçerikSungurlu’da Uyuşturucu Operasyonu
Sonraki İçerikKarantinada Olması Gerekirken Halk Otobüsüne Binmeye Çalıştı
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz