Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Gündem

Kaya; ” Efendimiz (s.a.v.) Dünya’ya Rahmani Bir Şifa Olmuştur. “

AK Parti Çorum Milletvekili Av. Oğuzhan KAYA, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) dünyaya teşrifini ifade eden Mevlid Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

KAYA, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Bu gece, insanlık âlemine bir kurtuluş müjdecisi olarak gönderilen ve insanlığın ufkunu aydınlatan Peygamberimizin dünyayı şereflendirdiği gecedir. O Peygamber ki; insanların kötülükte sınır tanımadığı, cehalette en üst seviyelere ulaştığı, küfür ve şirkin kölesi olduğu bir zamanda dünyaya ilahi nur, rahmani bir şifa olmuştur. O´nun rehberliğinde insanlar aydınlanmaya, kötülükler iyiliğe dönüşmeye başlamış; adeta cehalet asrı bir saadet asrı olmuştu. Nihayet asır, asırlara taştı. Ve O, çağlar ötesiyle kucaklaştı. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) kendisinden önceki peygamberler gibi sadece bir kavme veya millete değil, bütün insanlığa gönderilmiştir. O her zaman dilimindeki insana örnek ve rehber olarak Allah tarafından bu dünyaya gönderilmiştir. Bu düşüncelerle, Mevlid Kandili´nin Peygamberimizi daha iyi tanımaya ve anlamaya vesile olmasını diler, tüm insanlığın barış, huzur, güven ve muhabbetini kuvvetlendirmesini temenni ederim.” diye konuştu.

İlgili İçerikler

MEKKE’NİN FETHİ VE KUDÜS GECESİ KUTLANDI

Yaklaşık 2-3 bin Dekar Arazi Zarar Gördü

Safa Özhazinedar

Keyvan Veteriner Kliniği Hizmete Başladı

Safa Özhazinedar

İDLİB’E 15 TON UN GÖNDERİLDİ

Safa Özhazinedar

19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

Safa Özhazinedar

Hasan Hüseyin Can’dan Şahiner’ Ziyaret

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar