-0.6 C
Sungurlu
02/06/2023
Sungurlu HaberleriSiyasetKavuncu, "Sungurlu'nun Önceliklerini ve Yapılması Gerekenlerini Biliyoruz"

Kavuncu, “Sungurlu’nun Önceliklerini ve Yapılması Gerekenlerini Biliyoruz”

- Google Reklamı -

Toplantıda Sungurlu’nun gündemi ile ilgili açıklamada bulunan İlçe Başkanı İlyas Özkan, “Sungurlumuz Çorum’un en büyük ilçesi. Bildiğiniz gibi, önümüzdeki dönemde hem ticari hem sanayi hem de zirai ve bütün sosyal olanlarda gelişimini en üst seviyeye çıkartıp, 2000 yıllarda nüfusu 100 bini geçen bir Sungurlu olan memleketimiz şuan itibaren 49-50 bin nüfus yoğunluğuna sahip. Bunu aşmamız için özellikle söylediğim gibi sosyal alanlarda, tarımda, ticarette ve bütün alanlarda Sungurlu’nun atılımlar yapması gerekmektedir” dedi.

 

Özkan, “Bu geriye doğru giden göçü ilk etapta durdurup daha sonra ilçemizin nüfusunun artışını sağlayacak projeleri hep birlikte tek vücut olarak kardeşlik içerisinde, partili partisiz kim olursa olsun bir araya gelip Sungurlu’yu kalkındırmak ve ileriye götürmek bizim boynumuzun borcudur.
Bizler burada Sungurlu’nun bütün sorunlarını arkadaşlar ile birlikte yaptık. Ticarette uğraşan arkadaşlarla ile konuşuyoruz, sorunlar nelerdir diye. Bu sorunlar için çözüm önerileri nelerdir?
Bizler teşkilat olarak göreve geldiğimiz gün den bu zamana kadar 6 tane seçim, referandum ve darbeyi yaşayan bir teşkilatız. Teşkilatçılığın görevi partiyi en iyi şekilde temsil edip, en yüksek puanla çıkartmaktadır” dedi.

“BİZ HİZMETTE YARIŞACAĞIZ”

- Advertisement -

Özkan, “Ekonomik gelişimini sağlamasında kamu kurum ve kuruluşların arasında dengenin kurulmasında önemli rol oynayan bir yapıdır. Bizler o kadar seçimden başarı elde etmemize rağmen Sungurlunun gelişimi noktasında boş durmadık. Zor şartlar altında cezaevi projesini başlattık. Bizler Sungurlu olarak gelecek hiç bir yatırımı elimizin tersi ile itme gibi bir lüksümüz yok. Cezaevi ilçe nüfusuna 7 bin ile 10 bin arası katkı sağlayıp, bakkalından manavına, kasabından kırtasiye ye kadar her kesimin bu artıştan yararlanması olacaktır.
Biz hizmette yarışacağız. Bz kavgada ve fitnede yarışmayacağız. Makamlar mevkiler gelip geçici nasipten ötesi olmaz. Birlik ve beraberliğimizi devam ettirmeliyiz” diye söyledi.

“YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDECEKTİR”

Ak Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, “Seçim öncesi vatandaş ve esnafları ziyaret ederken en çok bizlere söylenen seçildikten sonra sizleri bir daha buralarda görecekmiyiz. Bende ilk fırsatta geleceğim sözünü verdim. Seçimden sonra bu üçüncü gelişim. Bu yaptığımız teşekkür ve kucaklaşma ziyaretidir” dedi.
Milletvekili Kavuncu, “Sungurlumuz 50 bin nüfusu ile Çorumumuzun en büyük ilçesi ve starejik açıdan gelişmeye, kalkınmaya ve üreteceği ekonomik değerler ile yetiştireceği her şey ile Çorumumuzdan başlayarak ülkemize çok büyük katkılar sunabilecek önemli potansiyeli olan bir ilçemizdir.

“TRENDEN PAYIMIZI ALACAĞIZ”

Kavuncu, “Sungurlu ilçemiz her şeyin en güzeline layık. Sizler sandık önünüze geldiği zaman gerekeni yaptınız. Her zaman devletimizden imkanlar doğrultusunda gerekeni yapıyor ve hizmetlere yenileri eklenecektir. Sungurlu halkının yaşam kalitesini arttıracak yatırımlar gelecektir. Çorum ve Sungurlu’nun 100 yıldır beklediği tren yolunu inşallah kısa sürede hedeflerimiz içerisinde gerçekleştirip Sungurlu’muzda demiryolu ve trenden payını alan en önemli ilçemiz olacaktır. Sungurlu’nun en büyük gelir kaynağı Tarıma dayalı olmasından dolayı en büyük önemli faktör sulamadır. Sulanmayan bir alanda 5-10 alıyorsanız. Suladığınız zaman yüzde 15-20 -30 olur. Sizlerin sayesinde Türkiye son 15-20 yılda çağ atladı. Her türlü engeli aştı. Her türlü savaşı kazandı. Şuanda ekonomik savaş var dolar savaşı var. Kendi mazotumuzu kendi petrolümüzü kendi doğalgazımızı çıkartacağız, kendi uçağımız da yapacağız ve kendi ayaklarımızın üstünde duracağız ve bütün yatırımları gerçekleştireceğiz. Biz hiç bir zaman ayrım yapmadık bundan sonrada yapmayacağız. Biz yanlışın arkasında saf tutamayız. Dersimize çalıştık. Sungurlunun önceliklerini ve yapılması gerekenlerini biliyoruz.
Toplantı daha sonra muhtarlarla Milletvekili Erol Kavuncu arasında soru cevap şeklinde devam etti.
Gerçekleştirilen toplantı sonrası Milletvekili Erol Kavuncu ve Ak Partililer esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek talep ve isteklerini dinleyip, seçimlerde göstermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ettiler.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
20,9143
EUR
22,5256
GBP
26,2166
RUB
0,2593
CNY
2,9568
JPY
0,1505

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu