Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Gündem

KARSLI; “YETER ARTIK”

Karslı açıklamasında, “Haydar Öztaş Anadolu Lisesi müdür yardımcısı, üyemiz, Osman Çaralan dün okul içerisinde, okula hizmet sunan taşeron firma yetkilileri tarafından silahlı ve fiili saldırıya uğramıştır. Bu hadisenin tek sebebi, arkadaşımızın, yapılan işte devletimizin çıkarlarını düşünerek, eksiklikleri dile getirmesidir. Öğretmenimize ve eğitim camiamıza geçmiş olsun. Umarız bir daha böyle olaylar ile karşılaşmayız.Türk Ceza Kanunu’nda eğitim çalışanlarına yönelik şiddeti caydırıcı nitelikte yeni düzenlemeler yapılarak bu eylemlerin, kamu hizmetini engelleme, vatandaşın eğitim hakkını kullanmayı engelleme ve bunun sonucunda insan hayatının riske atılması gibi suç tipleri başlıkları altında değerlendirileceği yasal düzenlemeler yapılmalı, cezalar artırılmalı ve verilen cezaların ertelenmemesi sağlanmalıdır. Şiddet olaylarında şikâyet söz konusu olmadan savcılık kamu davası açmalı, eğitim çalışanı devreden çıkmalıdır. Şiddet girişiminde bulunanlar elini kolunu sallayarak gezmemelidir” dedi.
Karslı açıklamasına şöyle devam etti; “Saldırıya uğrayan öğretmenimize geçmiş olsun dileyerek, öğretmene yönelik şiddeti önlemek için en kısa sürede tedbir alınmalıdır.
“Sungurlu Haydar Öztaş Anadolu Lisesinde görevli bir meslektaşımız, dün okullarına hizmet veren firma yetkilileri tarafından silahlı ve fiili saldırıya uğrayarak darp edilmiştir.  Öğretmenimizin hayatını kaybetmediğine seviniyoruz tabii ki. Rabbimden acil şifalar niyaz ediyorum. Ancak yeter artık diyoruz! Öğretmenlerimize yönelik bu şiddet ne zaman duracak? Ne zaman caydırıcı cezalar verilecek? Ne zaman etkili tedbirler alınacak? Yapanın yanına kar bırakmayacak yasal düzenleme bir an önce yapılmalıdır. Dilimizde tüy bitti; Öğretmeni korumak geleceğimizi korumaktır. Öğretmene verdiğimiz değer aslında çocuklarımıza verdiğimiz kıymettir.” Arkadaşımıza geçmiş olsun diyor, bir daha böylesi hadiseler yaşanmamasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

İlgili İçerikler

Aşutoğlu, “Öğretmenlik kutsal bir meslektir.”

Safa Özhazinedar

2. El Oto alım satımlarında yetki belgesinde son gün 13 Ağustos

Safa Özhazinedar

Yanan Ağaçların Yerine Fidan Bağışladı

Safa Özhazinedar

6 Asırlık Camiye Sahip Çıkılmalıdır

Safa Özhazinedar

Gazetecilerden Şahiner’e Sürpriz Doğum Günü Kutlaması

Safa Özhazinedar

Yine Yalan Haber, Yine Algı Operasyonu

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar