Kargın, 112 Acil sağlık çalışanlarının haftasını kutladı

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği Çorum İl Başkanı Can Kargın ,112 Acil Sağlık çalışanlarının Haftası olduğundan dolayı bir mesaj yayımladı.
Yayınladığı mesajda Acil sağlık işinin zorluğunu anlatan Can Kargın, tüm Acil sağlık çalışanlarının 112 Acil Sağlık Hizmetlerin Haftasını kutladı.
Kargın, “Aralık. Ayın ilk haftası. “Ölüm ile yaşam” arasında ki o ince çizginin kaderini tayin edenlerin haftası bu hafta. Bu hafta gecenin en kuytu vaktinde, en çaresiz zamanlarında ulaşılması güç olan en ücra yerlerde yardıma muhtaç olanlara ulaşanların haftası. Umudun bittiği yerde umut olanların, yağmur, çamur, kar, kış, gece, gündüz, bayram, tatil bilmeden 365 gün 24 saat hayatını can kurtarmaya adamış kahramanların haftası bu hafta. Bu hafta hayata merhaba diyenler ile gülen, hayata elveda diyenler ile üzülen, acıyı, kederi, hüznü, mutluluğu, sevinci, heyecanı, gözyaşını, tebessümü, korkuyu, cesareti yani bütün duyguları bir nöbete sığdıranların haftası. Bu hafta 112 Acil Sağlık Hizmetleri haftası. Bir varmış bir yokmuş olan hayatların tanıkları onlar. Bir anda var olan bir anda yok olanların şahitleri. Bu hafta en çaresiz zamanda çare olup çaresizlere uzanan kahraman ellerin haftası. Önceden planlanamayan, tahmin edilemeyen, zaman kaybetmeksizin anında acil tıbbi müdahaleyi gerektiren, gecikilmesinde ise telafisi güç ve imkansız zararların doğmasına neden olan insan hayatı ile doğrudan ilişkili 112 Acil Sağlık Hizmetleri gibi elzem bir hizmetin yürütülmesi hiç kuşkusuz ki bir aşk işidir.
Can kurtarmaya hayatını adamış şiddeti değil, saygıyı ve sevgiyi fazlası ile hak eden bütün 112 Acil Sağlık Hizmetleri çalışanlarının 1-7 Aralık 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası kutlu olsun.
Kazasız, kavgasız, şiddetten uzak, sağlıklı, huzurlu, barış ve güven dolu nice 112 haftalarına” ifadelerini kullandı.

Abone Ol

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz