“KARDEŞ BULUŞMASINA SİYASET KARIŞTIRMAK ÇOK AYIP”

Sponsor

Çorumlu Dernekler Federasyonu ve Mamak Belediyesi tarafından düzenlenen HEMFES Hemşehri Festivali Büyük Aile Buluşması’nı AK Partli Mamak Belediye Başkanı Murat Köse’nin AK Parti’nin mitingine çevirmesi Ankara’da yaşayan Çorumlu vatandaşların tepkisini çekti.

Ankara’da yaşayan Çorumluların bir araya gelmesi amacıyla düzenlenen HEMFES Hemşehri Festivali’nde Çorum Belediyesi ve ilçe belediyelerde açtıkları stantlarla hem Ankara’ya misafir oldular hem de Ankara’da yaşayan hemşehrilerini ağırladılar.

HEMFES’İ AK PARTİ MİTİNGİNE ÇEVİRDİLER

Büyük Aile Buluşması Hemşehri Festivali ‘HEMFES’in açılış töreni esnasında AK Parti’nin eski ve yeni milletvekilleri dahil bir çok kişi konuşma yaparken, İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel ve Kayseri Milletvekili Dursun Ataş’a, söz hakkı verilmemesine Ankara’da yaşayan Çorumlulardan tepki geldi.

Sponsor

Ankara’da yaşayan Çorumlular, memleket özlemini gidermek ve hemşehrileri ile buluşmak kaynaşmak için geldikleri HEMFES’i Mamak Belediye Başkanı Murat Köse’nin fırsatçılık yaparak AK Parti mitingine çevirmesine tepki gösterdiler.
Bazı Çorumlu vatandaşlar, ‘Sanki AK Parti’nin Genişletilmiş İstişare Toplantısına katıldık. Miting yapacaktınız madem neden Hemşehri Festivali düzenlediniz. Biz buraya kaynaşmak, özlem gidermek, hasret gidermek için geldik. Kendi memleketimizin ilçelerimizin insanları ile buluşmak, özlemini çektiğimiz yemeklerden tatmak ve bize ait olan kültürü anımsamak için geldik. Böyle bir etkinliğe siyaset karıştırmak çok ayıp’ ifadelerini kullandılar.

Ayrımcılık yapıp Hitit Dernekleri Federasyonun davet edilmemesini de kınayan vatandaşlar, böyle ayrımcalık yaparak Çorumlu buluşmasının olmuyacağını, hemşerileri kutuplaştırmanın kimseye fayda sağlamayacağını ifade ettiler.

Sponsor
Önceki İçerikEFELERDEN DERBİ ÖNCESİ ÖNEMLİ GALİBİYET
Sonraki İçerikMAGANDALAR OTOBÜS DURAĞINI PARÇALADI
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz