-0.6 C
Sungurlu
27/09/2023
Sungurlu HaberleriSiyaset"KARDEŞ BULUŞMASINA SİYASET KARIŞTIRMAK ÇOK AYIP"

“KARDEŞ BULUŞMASINA SİYASET KARIŞTIRMAK ÇOK AYIP”

- Google Reklamı -

Çorumlu Dernekler Federasyonu ve Mamak Belediyesi tarafından düzenlenen HEMFES Hemşehri Festivali Büyük Aile Buluşması’nı AK Partli Mamak Belediye Başkanı Murat Köse’nin AK Parti’nin mitingine çevirmesi Ankara’da yaşayan Çorumlu vatandaşların tepkisini çekti.

Ankara’da yaşayan Çorumluların bir araya gelmesi amacıyla düzenlenen HEMFES Hemşehri Festivali’nde Çorum Belediyesi ve ilçe belediyelerde açtıkları stantlarla hem Ankara’ya misafir oldular hem de Ankara’da yaşayan hemşehrilerini ağırladılar.

HEMFES’İ AK PARTİ MİTİNGİNE ÇEVİRDİLER

Büyük Aile Buluşması Hemşehri Festivali ‘HEMFES’in açılış töreni esnasında AK Parti’nin eski ve yeni milletvekilleri dahil bir çok kişi konuşma yaparken, İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel ve Kayseri Milletvekili Dursun Ataş’a, söz hakkı verilmemesine Ankara’da yaşayan Çorumlulardan tepki geldi.

- Advertisement -

Ankara’da yaşayan Çorumlular, memleket özlemini gidermek ve hemşehrileri ile buluşmak kaynaşmak için geldikleri HEMFES’i Mamak Belediye Başkanı Murat Köse’nin fırsatçılık yaparak AK Parti mitingine çevirmesine tepki gösterdiler.
Bazı Çorumlu vatandaşlar, ‘Sanki AK Parti’nin Genişletilmiş İstişare Toplantısına katıldık. Miting yapacaktınız madem neden Hemşehri Festivali düzenlediniz. Biz buraya kaynaşmak, özlem gidermek, hasret gidermek için geldik. Kendi memleketimizin ilçelerimizin insanları ile buluşmak, özlemini çektiğimiz yemeklerden tatmak ve bize ait olan kültürü anımsamak için geldik. Böyle bir etkinliğe siyaset karıştırmak çok ayıp’ ifadelerini kullandılar.

Ayrımcılık yapıp Hitit Dernekleri Federasyonun davet edilmemesini de kınayan vatandaşlar, böyle ayrımcalık yaparak Çorumlu buluşmasının olmuyacağını, hemşerileri kutuplaştırmanın kimseye fayda sağlamayacağını ifade ettiler.

TRY - Türk Lirası
USD
27,3074
EUR
28,8319
GBP
33,1632
RUB
0,2835
CNY
3,7382
JPY
0,1832

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu