Karaçil, “Basın Demokrasilerin vazgeçilmezidir”


Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Halim Karaçil, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Gazetecilerin halkın müşterek sesi olduğunu söyleyen Sungurlu Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Halim Karaçil, “Basınımız, bazen devlet ile millet arasında önemli bir köprü, bazen yerel yönetimler ile belde sakinlerinin diyalog aracı, bazen de sivil toplumun sesini yükselttiği, demokrasilerin vazgeçilmezidir” dedi.
Karaçil, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında, tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nü kutladı. Basının, toplumun bilinçlenmesi ve haber alma özgürlüğüne kavuşması yönünde gerçek ve yürüyen demokrasinin tesisi anlamını taşıdığını ifade eden Başkan Karaçil, gazetecilik mesleğinin halkı aydınlatma, haberdar etme, toplum yararına hizmet etme ve kamu yararı taşıyan gelişmeleri kamuoyu ile paylaşma amacı taşıdığını belirterek, “Basın halkımızla aramızdaki en önemli köprüdür. Gazeteciler bizim yol arkadaşımız” dedi.
Gecesini, gündüzüne katarak, kar, kış, sıcak, tehlike demeden canla başla çalışarak, haber ve değerlendirmeleri ile toplumu doğru bilgilendirme görevlerini yerine getiren ve mesleklerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan, ilkeli, sorumlu gazetecilik anlayışı içinde hareket eden tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nü kutlarım” ifadelerini kullandı.

Abone Ol

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz