Sungurlu Televizyonu | Sungurlu TV | Sungurlu Haber
Image default
Genel

Kamuya Yaklaşık 15 Bin Personel Alınacak

Devlet kurumlarına dönem dönem personel alımı yapılıyor. Sağlık Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü’ne de iki ay içinde yaklaşık 15 bin yeni personel alınacağı açıklandı.

9 BİN 576’SI SAĞLIKÇI

8 bin 876 tabip, 633 uzman tabip ve 67 yan dal uzman tabibi olmak üzere toplam 9 bin 576 boş kadro için personel ataması yapılacağını belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kura ile yerleştirme işlemlerinin 11 Eylül Çarşamba günü noter huzurunda yapılacağını söyledi.

4 BİN 996’SI ORMANCI

Orman Genel Müdürlüğü de 4 bin 996 sözleşmeli personel alacak. Resmi Gazete’de yayımlanan ilanlara göre, orman mühendisi ve orman muhafaza memuru adaylarının 24 Eylül-7 Ekim arasında genel müdürlüğün ‘ogm.gov. tr’ internet sitesi üzerinden e-devlet şifreleriyle başvuru yapması gerekiyor.

Mühendis, avukat, tekniker, laborant, büro ve destek personeli (şoför) gibi pozisyonlarla ilgilenen adaylar ise 12-23 Eylül arasında başvuruda bulunmalı. (Posta)

İlgili İçerikler

Türkiye’de Kırım Kongo Alarmı! Bilim Kurulu Toplandı

Safa Özhazinedar

İmar Barışında Müracaat Sayısı ve Kasaya Giren Rakam Netleşti

Safa Özhazinedar

Cep Telefonu Maktu Harç Tutarı Oranı Yüzde 200 Arttı

Safa Özhazinedar

Hakaret İçerikli Paylaşımda İnternet Hattı Sahibine de Ceza

Safa Özhazinedar

Otoyollardaki Hız Sınırı Artıyor

Safa Özhazinedar

Hacıalioğlu Çiğ Köfte Salonu 

Safa Özhazinedar

Yorum Bırak

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için detaylara göz atın. Onayla Detaylar