-0.6 C
Sungurlu
22/09/2023
Sungurlu HaberleriEğitimKALKINMA AJANSI İLE 2 PROJE İMZALANDI

KALKINMA AJANSI İLE 2 PROJE İMZALANDI

- Google Reklamı -

Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün OKA’ya yapmış olduğu 2017 Teknik Destek Programı kapsamındaki başvurular kabul edilerek yeni bir başarıya daha imza atıldı.
2017 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Orta Karadeniz Kalkınma Ajansına sunulan “Disiplinlerarası Yaklaşımla Zeka Oyunları Eğitmen Eğitimi ve ERASMUS Projeleri Yazma Eğitimi” isimli projeler uygun görülerek kabul edildi.
06.12.2017 tarihinde Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı ile Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan sözleşme ile İlçemizde görev yapan farklı branşlardaki 30 öğretmene Disiplinlerarası Yaklaşımla Zeka Oyunları Eğitmen Eğitimi ve 27 Öğretmene ERASMUS Projeleri Yazma Eğitimi verilecek.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit projelerle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “İçinde bulunduğumuz teknoloji çağının önemine değinerek, öğrencilerin dikkatini çekmenin, merakını uyandırmanın onların kabiliyetlerini açığa çıkartmanın öneminden bahsederek önümüzdeki günlerde ilçemizde uygulanacak projelerle ilgili en büyük beklentinin Sungurlu’da düşünen, yeni fikirler ortaya koyabilen, keşfederek ve uygulama yoluyla öğrenen öğrenciler yetiştirmek olduğunu söyledi.
Eryiğit eğitim alanındaki gelişmeleri ve yenikleri yakından takip ederek uluslar arası standartlarda öğrenciler yetiştirme vizyonunu gerçekleştirmenin ön koşulunun etkili,verimli,yeniliğe ve değişime açık Öğretmenler aracılığıyla olacağını belirterek İlçemizde görev yapan öğretmenlerimizin mesleki gelişimine son derece önem verdiklerini söyledi.
Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hayata geçirilen projelerle Sungurlu’da hedeflenen başarının sağlanmaya çalışıldığını,son olarak kabul edilen iki projenin öğretmenlerimiz adına çok büyük kazanç olduğunu belirtti.
Eryiğit, proje hazırlanması sürecindeki katkılarından dolayı Habib Güleser Öztaş İlkokulu Müdür Yardımcısı Ertuğrul Bostancı’ya ve Yavuz Selim İlkokulu Sınıf Öğretmeni Sakine Sarıyüce’ye teşekkür etti.

TRY - Türk Lirası
USD
27,1525
EUR
28,8302
GBP
33,2768
RUB
0,2825
CNY
3,7188
JPY
0,1831

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu