-0.6 C
Sungurlu
26/09/2023
Sungurlu HaberleriSiyasetİYİ’ler, Birlik Tablosu Sergiledi

İYİ’ler, Birlik Tablosu Sergiledi

- Google Reklamı -

İYİ Parti İl Teşkilatı’nca düzenlenen iftar yemeğine yoğun katılım sağlandı.
24 Haziran Genel Seçimleri öncesinde il ve ilçelerde çok sayıda iftar programı düzenleyen İYİ Parti İl Teşkilatı’nın en büyük organizasyonu dün akşam Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Fuar Alanı Salonu’nda gerçekleştirildi.
Büyük ilgi gösterilen iftar programında İYİ Partililer, salona sığmadı.
İl Teşkilatı tarafından organize edilen iftar yemeğine; İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, İYİ Parti Milletvekili Adayları Av. Fatih Mehmet Arslan, Abdullah Karaman, Sefer Yılmaz ve Sinem Sarı, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Hasan Yitik, Alaca İlçe Başkanı Hilmi Akca, Sungurlu İlçe Başkanı Fazlı Koçak, Osmancık İlçe Başkanı Sefer Mustafa Boyacı, Kargı İlçe Başkanı Ahmet Nemli, İskilip İlçe Başkanı Ömer Sardonat, Dodurga İlçe Başkanı Ömer Etci, Bayat İlçe Başkanı Hasan Yüce, Ortaköy İlçe Başkanı Durdu Arçok, Oğuzlar İlçe Başkanı Mustafa Afşar, İl Disiplin Kurulu Başkanı Muhsin Kocasaraç, il teşkilatı üyeleri, merkez ilçe teşkilatı üyeleri, ilçe teşkilatları üyeleri, gençlik kolları üyeleri, partililer, çok sayıda davetli, aileler ile basın mensupları katıldı.
İl Başkanı Bekir Özsaçmacı ve Milletvekili Adayları’nın, davetlileri fuar alanı girişinde karşıladığı program, davetlilerden tarafından beğeni topladı.
Sofra duasının yapılmasının ardından İl Başkanı Bekir Özsaçmacı ve Milletvekili Adayı Fatih Mehmet Arslan, birer konuşma yaptılar.

‘Bu Siyaseti Tanımıyoruz’
İktidar partisi Çorum milletvekilinin ‘ülkenin geleceğinin AK Parti siyasetiyle kurtulur’ diyerek destek istediğini belirterek, “Eğer bu siyaset elinde Kur’an, dilinde yalan, kursağında haramsa biz bu siyaseti tanımıyoruz” dedi.
İYİ Parti İl Teşkilatı tarafından dün akşam Ticaret ve Sanayi odası (TSO) Fuar Alanı’nda düzenlenen iftar yemeğinde konuşma yapan İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, İYİ Parti’nin ülkemizin içinde bulunduğu şartlar ve adaletsiziğe cevap verir bir şekilde siyasetin merkezine “insanı” alarak kurulmuş olduğunun altını çizdi.

“MEMLEKET KALDI ÜÇ BEŞ SÜTSÜZE..”
Özsaçmacı, “Bugünkü iktidar, siyaseti ibadethanelerin, eğitim kurumlarının içine sokarak, hatta propaganda zemini yapılan yer haline dönüştürmüştür. İktidar partisinin Çorum milletvekili de ülkenin geleceğinin AKP siyasetiyle kurtulacağını söyleyerek destek istiyor. Eğer bu siyaset elinde Kur’an, dilinde yalan, kursağında haramsa biz bu siyaseti tanımıyoruz. Ve bu siyasette de yokuz. O milletvekili bugünkü iktidarı bu şekilde anlatıyor bize. Bir ozanımızın ifadesi ile; ‘süt süze süt süze, süzgeç yok ki süt süze, memleket kaldı üç beş sütsüze..” şeklinde konuştu.
İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener’e desteklerini beklediklerini ifade eden Özsaçmacı, “Bunlardan kurtulmanın çaresi İYİ Parti’yi iktidar, Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı yapmaktır” ifadelerinde bulundu.
‘Millet Ne Erdoğan’a Ne İnce’ye Mahkum Değil’
İYİ Parti Çorum Milletvekili Adayı Fatih Mehmet Arslan, “sağcıysan AK Parti, solcuysan CHP” diyen zihniyetin oyununu bozduklarını belirterek, “Artık İYİ Parti var. Bu millet ne Recep Tayyip Erdoğan’a ne de Muharrem İnce’ye mahkum da mecbur da değil” dedi.
İYİ Parti İl Teşkilatı tarafından dün akşam Ticaret ve Sanayi odası (TSO) Fuar Alanı’nda düzenlenen iftar yemeğinde konuşma yapan Milletvekili Adayı Fatih Mehmet Arslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi, AK Parti iktidarını ve AK Parti Çorum Milletvekili Adaylarını eleştirdi.
Arslan, “İYİ Parti kurulamaz dediler kuruldu, teşkilatlanamaz dediler, 2 ay gibi kısa bir sürede 66 ilde ilçeleriyle beraber teşkilatlandı. Kongre yapamaz dediler, partimizin kuruluşunun 3. ayın sonunda seçime katılabilmesini sağlayacak kongresini sağladı. İYİ Parti, büyük kongresini yapamaz dediler, yüzbinlerin katılımıyla 1 Nisan’da büyük kongremizi yaptık. İYİ Parti yolunda yürüyor diye erken seçim oyunuyla İYİ Parti’yi seçime sokmamayı amaçladılar. CHP’den partimize geçen 15 milletvekili ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu oyunu da bozuldu” ifadelerinde bulundu.

- Advertisement -

ERDOĞAN’IN KİMYASI BOZULDU
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oyunun bozulmasıyla birlikte abdestinin de kimyasının da bozulduğunu kaydeden Arslan, “Yüzü, suratı da değişti. Bu zamana kadar kendi yazdığı oyunu ustaca oynayan Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti’nin seçime girmesiyle birlikte tüm kimyasını, enerjisini kaybetti” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın prompter olmadan konuşamaz hale geldiğini vurgulayan Arslan, “İzmirlilere Ödemişliler, Ödemişlilere İzmirliler diye bağırmaya başladı” diye konuştu.
Arslan, İYİ Parti kurulmasaydı, Türkiye’yi bir tarafta Recep Tayyip Erdoğan, bir tarafta ise Abdullah Gül’ün aday olduğu, seçmenlerin çaresizlik sendromu içerisinde iki kötüden iyisini seçmek zorunda olacağını söyledi.“Şimdi İYİ Parti var” diyen Arslan, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

HODRİ MEYDAN! 6’SI BİR TARAFA BEN BİR TARAFA
“Sağcıysan AKP, solcuysan CHP diyen zihniyetin oyununu Genel Başkanımız Meral Akşener ile bozduk. 3 bin kişiyle miting yapamaz diyenler, 20 bini aşkın kalabalığımızı görünce dillerini yuttular. AK Parti, Çorum’da 4 vekil çıkartırız derken, 2 vekile razı oldular. 16 yıldan beri bu ülkeye nasıl fenalık yaptıklarını, bir tek çivi çakmadıklarını en iyi AK Partililer biliyor. AK Parti’nin 4 milletvekili adayı, il başkanı ve merkez ilçe başkanı ile istedikleri ortamda, istedikleri platformda konuşmaya hazırım. 6’sı bir tarafa, ben bir tarafa. Türkiye’ye ne yapmışlar, 16 yılda Çorum’a ne hizmet etmişlerse tartışalım konuşalım. Cesaretleri varsa, yürekleri varsa buyursunlar gelsinler. Hodri meydan dedikçe onlar kaçıyorlar. Çünkü Türkiye’yi iflas ettirdiler, Türkiye’yi batırdılar.
16 yıldır iktidar olan AK Parti, Türkiye’yi nasıl batırdığını, Türk ekonomisini nasıl iflas eşiğine getirdiğini herkesten daha iyi biliyor. Ekonomimiz can çekişiyordu, her an çok büyük bir ekonomik kriz patlamak üzereydi. Bu ekonomik kriz üzerine Tük halkından hepten Osmanlı tokadı yiyeceğini bilen AK Parti, krizi aşmak için seçimi alabildiğince öne aldı.
Türk milleti rteden büyüktür, türki milleti bütün milletlerden üstündür. Rteden daha da üstündür.

TÜRK MİLLİYETÇİLERİNİN ÖNÜ KESİLEMEZ
7,5 milyon ülkücü, Türk milliyetçisini ilgilendiren bir konu daha var. Bin 200 delegeden 800’ünün noter huzurunda imza vererek istediğimiz olağanüstü kongreyi, gayri hukuki olarak sırtını dönenen, mahkemenin kongre yapın demesine rağmen kongre yapın talimatına uymayan, kaçıp saraya sığınan, Recep Tayyip Erdoğan’ın koltuğunun altına girip kendi bekasını, koltuğunun bekasını, devlet bekası diye ülkücülere yutturmaya çalışan genel başkanın oyununu da İYİ Parti bozdu. Devlet Bahçeli bir şeyi unutmuştur, bu millet gerekirse demirden dağ eriterek selamete çıkmış bir millettir. Mahkeme kararlarıyla, Yargıtay oyunlarıyla ve Türk milliyetçilerinin önünü kimse kesemez, bunu akıl edemediler. 4 ay da böyle bir partinin kurulabileceğini, Türkiye’nin umudu olabileceğini kestiremediler.

AK PARTİ FAİZ LOBİLERİ SAYESİNDE İKTİDAR OLDU
Recep Tayyip Erdoğan’ın en önem verdiği husus faizdi. Türkiye’de faizler yüzde 25, Ağustos’ta enflasyon yüzde 40’a dayanacak. Dövizin durumu ortada. Faizleri artırsalar da artık dövizi durduramıyorlar. Çünkü ülke ekonomi iflas ettirildi. Döviz yükseldiği için ekonomimiz batmıyor, ekonomimiz batmış olduğu için döviz yükseliyor. Dış güçlere, faiz lobisine bağlıyorlar. Bu ülkede faiz lobisinden mest eden bir güç varsa o da AK Parti’dir. AK Parti, 16 yıldır dünyadaki faiz lobileri sayesinde iktidar olmuştur. Bu millet 16 yıldan beri dünyada reel faiz olarak faiz veren 3. ülkedir.

- Google Reklamı -

YAPTIKLARINI UNUTTURMAYA ÇALIŞIYORLAR
Bu ülkeyi bu hale dış güçler getirmedi Recep Tayyip Erdoğan ve AK Partililer getirdi. Habur’da PPK’lı hainleri kurdukları çadır mahkemesinde berat ettirenler dış güçler miydi AK Parti miydi? Devletin hakimini, savcısını 4 tane çapulcunun ayağına götüren dış güçler miydi AK Parti miydi? Diyarbakır meydanında nevruz kutlamalarını bahane ede Şivan Perwer ile İbrahim Tatlıses ile Talabani ile Barzani ile Abdullah Öcalan’ın bayrakları altında şarkı söyleyenler dış güçler miydi AK Parti miydi? Recep Tayyip Erdoğan’ın ağzından Barzani çıkınca bir Barzani daha çıkıyordu. Kardeşim diyordu, arkadaşım diyordu, ne oldu? Açılım sürecini Türkiye’ye yaşattıran dış güçler miydi AK Parti miydi? 5,5 yıl hainlerle aynı masada pazarlık yapanlar dış güçler miydi Recep Tayyip Erdoğan mıydı? Dolmabahçe mutabakatını yapan yine tabi ki AK Parti’ydi. Şimdi yaptıklarını millete unutturmaya çalışıyorlar. Birden bire milliyetçi oldular, birden bire ülkücü oldular, birden bire vatanperver oldular. Artık bu millet Recep Tayyip Erdoğan’ın yalanlarına inanmıyor, artık bu millet Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini kandırmasına ve aldatmasına izin vermiyor. Onun için AK Partililer, kapalı spor salonlarında miting yapıyorlar, onun için stadyumlarda miting yapmaya çalışıyorlar. Ama oraları bile dolduramıyorlar.

İNANDIRAMIYORLAR
16 yıldan beri hemşerilerimiz AK Parti’ye hak ettiğinin çok üstünde oy verdi, hak ettiğinin çok üstünde değer verdi. Ama artık maskeler indi. AK Partililer bizi destekleyin size özgürlük getireceğiz, hukuk getireceğiz diyorlar, demek ki 16 yıldır bu ülkede hukuk yokmuş, özgürlük yokmuş. AK Parti vekilleri biz Çorum’a demiryolu yaptık diyemiyorlar, Çorum’a havaalanı yaptık diyemiyorlar, Merzifon havaalanına Çorum’un adını yazdırdık bile diyemiyorlar. Şimdi bize yetki verin 16 yıl boyunca yapamadıklarımızı önümüzdeki 5 yıl içerisinde yapacağız diyorlar. İnandıramıyorlar.
İnandıramadıkları için Ulu Camii’nin avlusunda Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne yemek verdiriyorlar, yemeğin parasını devlete ödettiriyorlar, milletvekillerine de siyaset yaptırıyorlar.

MİLLETİMİZ ÇARESİZ DEĞİL
Bir ülkede devlet yönetimi bu kadar yolsuzlaştırılamaz bu kadar soysuzlaştırılamaz. Bir il siyasetçilerin elinde bu kadar oyuncak yapılamaz. Vatandaş artık bunların hepsinin ayrımında ve farkında. Bunlara hem Türkiye’de hem de Çorum’da dur demeye niyetli ve kararlı. Milletimiz çaresiz değildir. Milletimiz en zor zamanlarda bile bir çıkış kapısı bir çıkış yolu bulmuştur. 5 bin yıllık bilinen tarihi, 2 bin yıllık devlet geleneği olan bir milletin bekasını, bir il ifadenin omzuna yükleyecek kadar namussuzluk her şeyden önce bu millete hakarettir.

HADİ ORDAN
Milletimiz, bir gün olsun devletsiz yaşamamıştır, bu milletin hep devleti olmuştur. Yıkmıştır, yenisini kurmuştur ama devletsiz yaşamamıştır. Recep Tayyip Erdoğan demek bu milletin bekası demekmiş. Hadi ordan. Bu milletin 81 milyonun her biri birer Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu ülkenin sorunlarını biliyoruz, çözüm önerilerini de biliyoruz. Sandıklar açıldığında iktidara gelirsek, 2 yıl içerisinde Türkiye’nin bütün sorunlarını düzeltip, 5 yıl içerisinde de çözme sözü veriyoruz. Türk milleti, Recep Tayyip Erdoğan’dan büyüktür, Türk milleti bütün milletlerden üstündür. Recep Tayyip Erdoğan’dan daha da üstündür.

Davetliler, İYİ Parti Çorum Milletvekili Adayı Fatih Mehmet Arslan’ı, “Çorum’un Fatih’i Mehmet Fatih” sloganları atarak desteklediler.
İYİ Parti İl Teşkilatı tarafından dün akşam Ticaret ve Sanayi odası (TSO) Fuar Alanı’nda düzenlenen iftar yemeğinde konuşan İYİ Parti Milletvekili Adayı Fatih Mehmet Arslan, katılımcıların gönüllerini feth etti. Davetliler, Arslan’ın konuşmasının kürsünün yakınlarında ayakta pür dikkat dinledi.
27. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı Seçimi kapsamında sürekli seçmenlerle bir araya gelen Arslan, yapmış olduğu konuşma ile gönüllerde taht kurdu.

TRY - Türk Lirası
USD
27,2567
EUR
28,8141
GBP
33,1395
RUB
0,2795
CNY
3,7279
JPY
0,1829

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu