7.8 C
Sungurlu
26/11/2022
Sungurlu HaberleriEğitimİSTİKLAL MARŞIMIZI EN GÜZEL YİNE AKYOL OKUDU

İSTİKLAL MARŞIMIZI EN GÜZEL YİNE AKYOL OKUDU

- Google Reklamı -

Sunguroğlu İlkokulu 4/B Sınıfı Öğrencisi Melek Akyol “İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışmasında” geçen sene olduğu gibi bu sene de birinci oldu.

12 Mart İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü etkinlikleri kapsamında ilçemizde ilkokullar arasında düzenlenen “İstiklâl Marşı’nı Güzel Okuma” yarışmasında Sunguroğlu İlkokulu 4/B sınıfı öğrencisi Melek Akyol birinci oldu. Akyol, 2021 yılında düzenlenen “İstiklâl Marşı’nı Güzel Okuma” yarışmasında da ilçe birincisi olmuştu.

Yapılan açıklamada, “Millî marş; bir ülkenin bağımsızlığının simgesi olan, milletin tarihi boyunca yaşadığı zorlukları anlatan, halkın ülkesine olan bağlılığını, yaşanan acıları ve güçlükleri anlatan özlü eserdir. Hürriyetimizin sembolü olan İstiklâl Marşı’nın kabulü önemli günlerimizdendir. Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlık mücadelesinin ruhunu yansıtan İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Âkif Ersoy’u Anma Gününü anlam ve önemine uygun olarak kutlamak hepimiz için millî bir görevdir.

- Advertisement -

İlkokul öğrencilerine İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Gününün millî, manevi ve tarihi önemini kavratmak; vatan, millet, bayrak sevgisi ve saygısını geliştirmelerini sağlamak; millî birliğimiz ve varlığımız ile uluslararası barış ve dostluk düşüncelerini kuvvetlendirmek amacıyla “İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’nün 101. Yıl Dönümü” kapsamında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ilkokullarda öğrenim gören öğrenciler arasında düzenlenen “İstiklâl Marşı’nı Güzel Okuma” yarışmasında Sungurlu ilçesinde ilkokullar arasında Sunguroğlu İlkokulu 4/B sınıfı öğrencisi Melek Akyol ilçe birincisi olmuştur.

İlçemizde düzenlenen “İstiklâl Marşı’nı Güzel Okuma” yarışmasıyla amacımız öğrencilerimizi, Türk dilini doğru, etkili ve kurallarına uygun olarak konuşmaya özendirerek, dilimizi güzel ve düzgün kullanma yeteneğini geliştirmek ve Mehmet Akif Ersoy’u tanıtmak; öğrencilerimize toplum karşısında kendilerini ifade etme becerisi ve özgüven kazandırmaktır. Öğrencilerimizin, dilimizin en güzel ifade şekillerinden olan şiir sanatına ilgi duymalarını, geçmiş ile gelecek arasında tarihi, millî ve manevi köprü kurabilmelerini, vatan, millet, bayrak sevgisi ve saygısını geliştirmelerini sağlamaktır. Yarışmanın bir amacı da milli birlik ve beraberliğe katkı sağlamaktır” ifadeleri kullanıldı.

Takip Edin

20,119BeğenenlerBeğen
9,264TakipçilerTakip Et
727TakipçilerTakip Et
843AboneAbone Ol
TRY - Türk Lirası
USD
18,6066
EUR
18,4980
GBP
21,1702
RUB
0,3029
CNY
2,5695
JPY
0,1270

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

error: İçerikler korunmaktadır!