-0.6 C
Sungurlu
03/10/2023
Sungurlu HaberleriEğitimİSTİKLAL MARŞIMIZI EN GÜZEL YİNE AKYOL OKUDU

İSTİKLAL MARŞIMIZI EN GÜZEL YİNE AKYOL OKUDU

- Google Reklamı -

Sunguroğlu İlkokulu 4/B Sınıfı Öğrencisi Melek Akyol “İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışmasında” geçen sene olduğu gibi bu sene de birinci oldu.

12 Mart İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü etkinlikleri kapsamında ilçemizde ilkokullar arasında düzenlenen “İstiklâl Marşı’nı Güzel Okuma” yarışmasında Sunguroğlu İlkokulu 4/B sınıfı öğrencisi Melek Akyol birinci oldu. Akyol, 2021 yılında düzenlenen “İstiklâl Marşı’nı Güzel Okuma” yarışmasında da ilçe birincisi olmuştu.

Yapılan açıklamada, “Millî marş; bir ülkenin bağımsızlığının simgesi olan, milletin tarihi boyunca yaşadığı zorlukları anlatan, halkın ülkesine olan bağlılığını, yaşanan acıları ve güçlükleri anlatan özlü eserdir. Hürriyetimizin sembolü olan İstiklâl Marşı’nın kabulü önemli günlerimizdendir. Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlık mücadelesinin ruhunu yansıtan İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Âkif Ersoy’u Anma Gününü anlam ve önemine uygun olarak kutlamak hepimiz için millî bir görevdir.

- Advertisement -

İlkokul öğrencilerine İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Gününün millî, manevi ve tarihi önemini kavratmak; vatan, millet, bayrak sevgisi ve saygısını geliştirmelerini sağlamak; millî birliğimiz ve varlığımız ile uluslararası barış ve dostluk düşüncelerini kuvvetlendirmek amacıyla “İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’nün 101. Yıl Dönümü” kapsamında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ilkokullarda öğrenim gören öğrenciler arasında düzenlenen “İstiklâl Marşı’nı Güzel Okuma” yarışmasında Sungurlu ilçesinde ilkokullar arasında Sunguroğlu İlkokulu 4/B sınıfı öğrencisi Melek Akyol ilçe birincisi olmuştur.

İlçemizde düzenlenen “İstiklâl Marşı’nı Güzel Okuma” yarışmasıyla amacımız öğrencilerimizi, Türk dilini doğru, etkili ve kurallarına uygun olarak konuşmaya özendirerek, dilimizi güzel ve düzgün kullanma yeteneğini geliştirmek ve Mehmet Akif Ersoy’u tanıtmak; öğrencilerimize toplum karşısında kendilerini ifade etme becerisi ve özgüven kazandırmaktır. Öğrencilerimizin, dilimizin en güzel ifade şekillerinden olan şiir sanatına ilgi duymalarını, geçmiş ile gelecek arasında tarihi, millî ve manevi köprü kurabilmelerini, vatan, millet, bayrak sevgisi ve saygısını geliştirmelerini sağlamaktır. Yarışmanın bir amacı da milli birlik ve beraberliğe katkı sağlamaktır” ifadeleri kullanıldı.

TRY - Türk Lirası
USD
27,4995
EUR
28,8311
GBP
33,2694
RUB
0,2765
CNY
3,8189
JPY
0,1835

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu