İŞTE DEPREMİN ŞİDDETİ

Sungurlu,da 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 19 dakika sonra 3.2 şiddetinde ikinci bir sarsıntı yaşandı. Depremin görüntüleri güvenlik kameralarına yansıdı.

Abone Ol

Deprem anı güvenlik kamerasına yansıdı


Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre, saat 00.53’te Sungurlu’ya bağlı Körkü köyü merkezli 3.6 kilometre derinliğindeki depremin büyüklüğü 4.3 şiddetinde ölçüldü.

İlçede büyük bir paniğe neden olan deprem anı bir güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde deprem sırasında büyük bir gürültü duyulurken, bina içerisindeki saksılar oynuyor. Öte yandan depremin ardın korkuya kapılan vatandaşlar sokağa indi. Bazı vatandaşların okul bahçelerine sığındığı görüldü.

SUNGURLU İKİ KEZ SALLANDI

Sungurlu’da 4.2 şiddetinde deprem meydana geldi. Deprem anı güvenlik kamerasına yansıdı.
Çorum’da merkez üssü Sungurlu ilçesi olan deprem saat 00.53’de meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) alınan bilgiye göre, 4,2 şiddetindeki deprem yerin 12 kilometre derinliğinde gerçekleşti. 4.2 şiddetinden yaklaşık 20 dakika sonra ilçede bu kez 3.2 şiddetinde bir sarsıntı daha meydana geldi. Sungurlu’nun yanı sıra çevre ilçelerde de hissedilen deprem ilk belirlemelere göre can ve mal kaybına neden olmadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz