-0.6 C
Sungurlu
22/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemMüjde! İŞKUR'dan Sungurlu Belediyesine İşçi Kontenjanı Verildi!

Müjde! İŞKUR’dan Sungurlu Belediyesine İşçi Kontenjanı Verildi!

- Google Reklamı -

Çorum İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından diğer ilçelere 70’er kişilik kontenjan verilirken Sungurlu Belediyesine ” 7 kişilik “ işçi kontenjanı verildi. Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner konu ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulundu.

– Çorum’un en büyük ilçe belediyesine 7 kişi verildi
Şahiner, “Özkan, yüreğin yetiyorsa bunun hesabını Milletvekillerinden sorarsın”

Toplum Yararına Program kapsamında Çorum’da 6 ay süreyle 1000 kişinin istihdam edileceğinin açıklamasının ardından merakla beklenen “Sungurlu Belediyesi’ne bu sene kaç kişi verilecek” sorusunun yanıtı belli oldu. Diğer ilçelere 70 ila 100 kişi verilirken, Sungurlu Belediyesi yine cezalandırılarak sadece 7 kişinin verildiği öğrenildi.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan ve adaletli yaklaşımlarından dolayı teşekkür eden Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, “İşkur tarafından tüm ilçelere 70’er kişi verildi ve bizim payımıza sadece 7 kişi düştü. Adaletli yaklaşımlarından dolayı Çorum Milletvekili Salim Uslu’ya, Mülki İdare Amirlerine ve İşkur İl Müdürüne teşekkür etmekle yetinmiyor, Allah’a havale etmeyi de unutmuyorum. Eminim ki hiç bir Sungurlu sevdalısı bu vebalin altında kalmayacaktır ve takdir siz değerli Hemşehrilerimindir” ifadelerini kullandı.

- Advertisement -

Jöleyle, makyajla uğraşmıyoruz, biz Sungurlu yönetiyoruz
Sungurlu’nun her yıl olduğu gibi bu yılda cezalandırıldığını hatırlatan Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Ak Parti İlçe Başkanı İlyas Özkan’ın bu konu hakkında ne cevap vereceğini merakla beklediklerini ifade etti.

Özkan’ın Derelerin Islahı ile ilgili açıklamasına kendisine sormadığı halde cevap verdiğini hatırlatan Başkan Şahiner, “ Derelerin Islahı ile ilgili demecimize karşılık biz Milletvekillerinden cevap beklerken Özkan öne atılıp bize cevap vermişti. Madem cevap vermeye çok meraklı şu soruma da cevap versin. Tüm ilçe belediyelerine 70 ila 100 kişi verilirken, Çorum’un en büyük ilçe belediyesine 7 kişi verilmesi Allah’tan revamı bu? Sungurlu Belediyesi’nde çalışacak olanlar Sungurlu’nun evladı değil mi? Yüreğin yetiyorsa bunun hesabını Milletvekillerinden sorarsın” dedi.
Geçenki açıklamamızdan sonra öyle savcılığa gidip suç duyurusunda bulunmalı değil. Yüreğin yetiyorsa bu 7 kişinin hesabını sorarsın diyen Başkan Şahiner, “Biz doğru bildiklerimizden hiç bir zaman şaşmadık. Biz jölecilerle, makyajcılarla uğraşmıyoruz, biz Sungurlu yönetiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

TRY - Türk Lirası
USD
27,1257
EUR
28,8982
GBP
33,3048
RUB
0,2823
CNY
3,7154
JPY
0,1831

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu