-0.6 C
Sungurlu
23/09/2023
Sungurlu HaberleriTeknolojiiOS Cihazlar “Metin Bombası” ile Çöktü!

iOS Cihazlar “Metin Bombası” ile Çöktü!

Bir mesaj alındığı takdirde iOS cihazlar tamamen çöküyor ve bunu başaran bir takım karakterler keşfedilmiş. Bu tarz hataların geçmişte de iOS platformu için çıktığını görmüştük. Bu karakterlerin diğer bir adı ise “metin bombası”.

- Google Reklamı -

Bir mesaj alındığı takdirde iOS cihazlar tamamen çöküyor ve bunu başaran bir takım karakterler keşfedilmiş. Bu tarz hataların geçmişte de iOS platformu için çıktığını görmüştük. Bu karakterlerin diğer bir adı ise “metin bombası”.

Peki bu “metin bombası” nasıl oluşuyor?

İtalyan bayrağı emojisi ve belirli bir Sindhi dili karakteri ile oluşuyor gibi görünüyor. Bu karakter şimdilik sadece iOS ve iPadOS 13 sürümlerini etkiliyor.

Bir mesaj alındığı takdirde iOS cihazlar tamamen çöküyor ve bunu başaran bir takım karakterler keşfedilmiş. Bu tarz hataların geçmişte de iOS platformu için çıktığını görmüştük. Bu karakterlerin diğer bir adı ise “metin bombası”. | Sungurlu Haberleri

Söylenenlere göre cihazları çökertmek için “metin bombasının” bildirimlerde görünmesi yeterli oluyor. Reddit’te konuşulanlara göre bu olay ilk önce Telegram’da baş gösterdi ve ardından Twitter’a sıçradı. Kısacası iMessage ve Twitter üzerinden bu mesajı alırsanız şayet telefonunuz direkt olarak çökecektir.

- Advertisement -

Daha öncesinde de böyle bir olay yaşanmıştı. 2018 yılında Telugu dilinden oluşan karakterler ile iOS cihazlar çökmüştü.

TRY - Türk Lirası
USD
27,1727
EUR
28,9981
GBP
33,2567
RUB
0,2822
CNY
3,7235
JPY
0,1833

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu