iOS Cihazlar “Metin Bombası” ile Çöktü!

Bir mesaj alındığı takdirde iOS cihazlar tamamen çöküyor ve bunu başaran bir takım karakterler keşfedilmiş. Bu tarz hataların geçmişte de iOS platformu için çıktığını görmüştük. Bu karakterlerin diğer bir adı ise “metin bombası”.

Sponsor

Bir mesaj alındığı takdirde iOS cihazlar tamamen çöküyor ve bunu başaran bir takım karakterler keşfedilmiş. Bu tarz hataların geçmişte de iOS platformu için çıktığını görmüştük. Bu karakterlerin diğer bir adı ise “metin bombası”.

Peki bu “metin bombası” nasıl oluşuyor?

İtalyan bayrağı emojisi ve belirli bir Sindhi dili karakteri ile oluşuyor gibi görünüyor. Bu karakter şimdilik sadece iOS ve iPadOS 13 sürümlerini etkiliyor.

Bir mesaj alındığı takdirde iOS cihazlar tamamen çöküyor ve bunu başaran bir takım karakterler keşfedilmiş. Bu tarz hataların geçmişte de iOS platformu için çıktığını görmüştük. Bu karakterlerin diğer bir adı ise “metin bombası”. | Sungurlu Haber

Söylenenlere göre cihazları çökertmek için “metin bombasının” bildirimlerde görünmesi yeterli oluyor. Reddit’te konuşulanlara göre bu olay ilk önce Telegram’da baş gösterdi ve ardından Twitter’a sıçradı. Kısacası iMessage ve Twitter üzerinden bu mesajı alırsanız şayet telefonunuz direkt olarak çökecektir.

Sponsor

Daha öncesinde de böyle bir olay yaşanmıştı. 2018 yılında Telugu dilinden oluşan karakterler ile iOS cihazlar çökmüştü.

Sponsor
KaynakPC Hocası
Önceki İçerikYıllardır Hemşehrilerine ve Hastalara Umut Oluyor
Sonraki İçerikGSM Operatörleri 1 GB Hediye İnternet Dağıtıyor
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz