iOS 12 Güvenlik ve Performans Odaklı Geliştiriliyor

Sponsor

Apple’ın mobil cihazlarının tamamında kullandığıiOS işletim sistemi bildiğiniz gibi her yıl yeni bir sürüm numarası ile geliştirilerek yayınlanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda iOS 11 sürümü ile piyasaya merhaba diyen yazılımın sonraki adımı hakkında bilgiler geldi. Muhtemelen iOS 12 adıyla karşımıza çıkacak güncelleme için çalışmalar başlatıldı.

Henüz yayınlanmasının ardından 3 ay kadar kısa bir süre geçmesine rağmen iOS 11 tam anlamıyla hatalardan arındırılmış değil. Sürekli olarak geliştirilmeye devam edilen sürümün sonraki ayağı önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacak. Ancak Apple daha şimdiden bir sonraki büyük sürümü iOS 12 için kolları sıvamış durumda.

Axios‘da yayınlanan bir rapora göre Apple, iOS 12 sürümünde yeni özellik ve geliştirmelerden ziyade performans ve güvenliğe odaklanacak. Raporun kaynağı olarak Apple’ın yazılım mühendisliğinden kıdemli başkan yardımcısı Craig Federighigösteriliyor. Rapora göre Federighi bu ay tüm çalışanlara iOS 12 ile ilgi yol haritasını sundu. Haritaya göre yeni sürümde göz çarpan çok fazla yenilik olmayacak.

Sponsor

Apple'ın mobil cihazlarının tamamında kullandığıiOS işletim sistemi bildiğiniz gibi her yıl yeni bir sürüm numarası ile geliştirilerek yayınlanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda iOS 11 sürümü ile piyasaya merhaba diyen yazılımın sonraki adımı hakkında bilgiler geldi. Muhtemelen iOS 12 adıyla karşımıza çıkacak güncelleme için çalışmalar başlatıldı. | Sungurlu Haber

Yeniden tasarlanmış bir ana ekran, mail uygulaması ve gelişmiş resim çekme kabiliyetleri gibi büyük değişiklikler ise önümüzdeki yıl (muhtemelen iOS 13) kullanıma sunulacak. Bakıldığında Apple’ın bu politikası şaşırtıcı görünmüyor zira Apple Mac kanadında da böyle bir uygulamaya gitmişti.

Snow Leopard, Mountain Lion ve High Sierra sürümlerinde Mac için yeni özelliklerden ziyade yazılımın tamamına yönelik güvenlik ve performans iyileştirmeleri sunulmuştu. Apple özellikle bu yıl yayınlanan hatalarla dolu iOS 11 sürümünü düzeltmek ve uzun vadede gelecek sürümler için daha iyi bir alt yapı oluşturmak amacıyla böyle bir karar alması kuşkusuz çokta kötü bir fikir değil.

Apple sürdürdüğü geleneği bozmaz ise gelecek sürümün adı iOS 12 olacak. Sürümün ilk tanıtımının Haziran ayında düzenlenecek olan WWDC 2018 etkinliğinde gösterilmesi bekleniyor.

Sponsor
Önceki İçerikHyundai Santa Fe’nin Taslak Görüntüleri Ortaya Çıktı
Sonraki İçerikDünyanın En Pahalı Benzinini Kullanan Ülke Haline Nasıl Geldik?
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz