Intel’den Katlanabilir Telefon Geliyor

Sponsor

Intel, şu anda katlanabilir teknolojiler üzerinde çalışma sergileyen en büyük teknoloji şirketlerinden bir tanesi. Şirket 17.3 inçlik bir katlanabilir dizüstü bilgisayar modeli olan Horseshoe Bend prototipini sergileyerek teknolojideki ilerlemesini şimdiden gösterdi.

Ancak çabalar katlanabilir bilgisayarlar geliştirmek ile sınır değil, şirket aynı zamanda Galaxy Fold ve Huawei Mate X gibi bir tabelete dönüştürebileceğimiz katlanabilir akıllı telefonlar geliştirmeye bile odaklanıyor.

Intel tarafından sunulan ve KIPRIS (Kore Fikri Mülkiyet Ofisi) tarafından yayınlanan bir patent bize katlanabilir akıllı telefonunun nasıl görünebileceğine dair bir fikir veriyor. Patente göre, elbette esnek olacak etrafa saran bir ekrana sahip olacak. Patentli akıllı telefonun ekranını katlamanın yanı sıra genişletebileceksiniz.

Sponsor
Intel, şu anda katlanabilir teknolojiler üzerinde çalışma sergileyen en büyük teknoloji şirketlerinden bir tanesi. Şirket 17.3 inçlik bir katlanabilir dizüstü bilgisayar modeli olan Horseshoe Bend prototipini sergileyerek teknolojideki ilerlemesini şimdiden gösterdi. | Sungurlu Haber

Görselleri paylaşan LetsGoDigital şunları belirtti:

Katlandığı zaman ekran dışarıya kalıyor. Ekran sağ taraftan arka tarafa doğru uzanıyor. Ekran kenarları çok incedir, tüm cihaz ekran yüzeyinden oluşuyor ve cihaza son derece modern bir tasarım anlayışı ekliyor. Alt kısımda geniş bir düğme yer alır, buna basarak cihazı aktifleştirebilirsiniz.

Açıldığı zaman, sol taraf sağ taraftan biraz daha kalındır, bunun sebebi cihazın anakartı ve gerekli bileşenlerinin yer almasıdır. Muhafaza da son derece incedir. Kameraların nereye entegre edileceği patent görüntülerinden net değil. Bununla birlikte, bu katlanabilir Intel akıllı telefon / tablet son derece ustaca ve çok işlevli görünüyor.

LetsGoDigital
Intel, şu anda katlanabilir teknolojiler üzerinde çalışma sergileyen en büyük teknoloji şirketlerinden bir tanesi. Şirket 17.3 inçlik bir katlanabilir dizüstü bilgisayar modeli olan Horseshoe Bend prototipini sergileyerek teknolojideki ilerlemesini şimdiden gösterdi. | Sungurlu Haber

Bu Intel’in ilk girişimi değil!

Intel ilk kez katlanabilir bir akıllı telefon patenti göstermiyor. Intel, 2017 yılının ortalarında katlanabilir bir akıllı telefon patenti için başvurdu – patentli akıllı telefon üç katlı bir tasarıma sahip. Karşılaştırma amacıyla, en yeni patentli Intel katlanabilir akıllı telefon, üç kat tasarımlı katlanabilir telefondan daha ince olacak, çünkü önceki modelde birden fazla katlamayacaksınız.

Sponsor
Önceki İçerikEMNİYET İNTERNET KULLANIMI İÇİN BROŞÜR DAĞITTI
Sonraki İçerikKaymakam Gözen Sungurlu Halkına Teşekkür Etti
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz