İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası Kutlandı

Her yıl 10 Aralıkta kutlanan “İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası” Sungurlu İsmetpaşa Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan programla kutlandı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasında Okul Müdürü Selçuk Cankaloğlu, “insan haklarının önemine değinerek, “İnsan hakları, tüm insanların hiçbir ayrım gözetilmeksizin, yalnızca insan oluşlarından dolayı eşit, özgür ve onurlu yaşama hakkına sahip olmasıdır. Herkes cinsiyet, ırk, renk, dil, din, yaş, tabiiyet, düşünce farkı, ulusal veya toplumsal köken, zenginlik gibi farklar olmaksızın kanun karşısında eşittir. Türkiye Birleşmiş Milletlerin kurucu üyelerinden birisi olarak İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’ni ilk onaylayan ülkeler arasında yer alıyor. Demokrasilerde insan haklarına saygı, konut dokunulmazlığı, eşitlik, hukukun üstünlüğü, kadın ve erkek eşitliği gibi birçok değer vardır” dedi.

Abone Ol

<p>Her yıl 10 Aralıkta kutlanan "İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası" Sungurlu İsmetpaşa Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan programla kutlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasında Okul Müdürü Selçuk Cankaloğlu, "insan haklarının önemine değinerek, “İnsan hakları, tüm insanların hiçbir ayrım gözetilmeksizin, yalnızca insan oluşlarından dolayı eşit, özgür ve onurlu yaşama hakkına sahip olmasıdır. Herkes cinsiyet, ırk, renk, dil, din, yaş, tabiiyet, düşünce farkı, ulusal veya toplumsal köken, zenginlik gibi farklar olmaksızın kanun karşısında eşittir. Türkiye Birleşmiş Milletlerin kurucu üyelerinden birisi olarak İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’ni ilk onaylayan ülkeler arasında yer alıyor. Demokrasilerde insan haklarına saygı, konut dokunulmazlığı, eşitlik, hukukun üstünlüğü, kadın ve erkek eşitliği gibi birçok değer vardır" dedi.</p> <p> Davetliler öğrencilerin hazırladıkları İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası ile ilgili slayt gösterileri, koro ve okunan şiirleri beğeniyle takip ettiler. Programına İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.</p> | Sungurlu Haber
Davetliler öğrencilerin hazırladıkları İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası ile ilgili slayt gösterileri, koro ve okunan şiirleri beğeniyle takip ettiler.
Programına İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz