-0.6 C
Sungurlu
26/05/2023
Sungurlu HaberleriEğitimİnsan Hakları ve Demokrasi Haftası Kutlandı

İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası Kutlandı

- Google Reklamı -

Her yıl 10 Aralıkta kutlanan “İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası” Sungurlu İsmetpaşa Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan programla kutlandı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasında Okul Müdürü Selçuk Cankaloğlu, “insan haklarının önemine değinerek, “İnsan hakları, tüm insanların hiçbir ayrım gözetilmeksizin, yalnızca insan oluşlarından dolayı eşit, özgür ve onurlu yaşama hakkına sahip olmasıdır. Herkes cinsiyet, ırk, renk, dil, din, yaş, tabiiyet, düşünce farkı, ulusal veya toplumsal köken, zenginlik gibi farklar olmaksızın kanun karşısında eşittir. Türkiye Birleşmiş Milletlerin kurucu üyelerinden birisi olarak İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’ni ilk onaylayan ülkeler arasında yer alıyor. Demokrasilerde insan haklarına saygı, konut dokunulmazlığı, eşitlik, hukukun üstünlüğü, kadın ve erkek eşitliği gibi birçok değer vardır” dedi.

<p>Her yıl 10 Aralıkta kutlanan "İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası" Sungurlu İsmetpaşa Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan programla kutlandı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasında Okul Müdürü Selçuk Cankaloğlu, "insan haklarının önemine değinerek, “İnsan hakları, tüm insanların hiçbir ayrım gözetilmeksizin, yalnızca insan oluşlarından dolayı eşit, özgür ve onurlu yaşama hakkına sahip olmasıdır. Herkes cinsiyet, ırk, renk, dil, din, yaş, tabiiyet, düşünce farkı, ulusal veya toplumsal köken, zenginlik gibi farklar olmaksızın kanun karşısında eşittir. Türkiye Birleşmiş Milletlerin kurucu üyelerinden birisi olarak İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’ni ilk onaylayan ülkeler arasında yer alıyor. Demokrasilerde insan haklarına saygı, konut dokunulmazlığı, eşitlik, hukukun üstünlüğü, kadın ve erkek eşitliği gibi birçok değer vardır" dedi.</p>
<p>
Davetliler öğrencilerin hazırladıkları İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası ile ilgili slayt gösterileri, koro ve okunan şiirleri beğeniyle takip ettiler.
Programına İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.</p> | Sungurlu Haberleri
Davetliler öğrencilerin hazırladıkları İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası ile ilgili slayt gösterileri, koro ve okunan şiirleri beğeniyle takip ettiler.
Programına İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
19,6071
EUR
21,3912
GBP
24,5715
RUB
0,2533
CNY
2,8210
JPY
0,1455

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu