-0.6 C
Sungurlu
01/10/2023
Sungurlu HaberleriEğitimİnsan Hakları ve Demokrasi Haftası Kutlandı

İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası Kutlandı

- Google Reklamı -

İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası” ile ilgili programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, Şube Müdürleri Yalçın Akkaya, Mustafa Kadir Şahinoğlu, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Her yıl 10 Aralıkta kutlanan "İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası" Sungurlu Hürriyet Ortaokulunda kutlandı. | Sungurlu Haberleri
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan program Okul Öğretmenlerinden Mine Gönül Özdemir ’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.
Mine Gönül Özdemir konuşmasında “İnsanlar arasında din, dil, ırk, renk, yaş ve cinsiyet ayrımı yapmadan; sevgi, saygı, dostluk duygularını geliştirmek, insanın onur ve haysiyeti ile sahip olması gereken hakların hepsine İnsan Hakları denir. İnsanın insana hükmetmesi, onu ezmesi insan onuruna yakışmayan ve kabul edilemeyecek bir davranıştır. Bu tür ayrımların yapıldığı toplumlarda kavga, çatışma, isyan eksik olmadığını ifade etti.

Her yıl 10 Aralıkta kutlanan "İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası" Sungurlu Hürriyet Ortaokulunda kutlandı. | Sungurlu Haberleri
Hürriyet Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerin hazırladıkları slayt gösterileri, skeç, koro ve okunan şiirleri beğeniyle takip ettiler.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, Okul idareci, öğretmen ve öğrencilere güzel bir program hazırladıklarından dolayı teşekkür etti.

TRY - Türk Lirası
USD
27,4131
EUR
29,0207
GBP
33,4358
RUB
0,2797
CNY
3,7579
JPY
0,1835

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu