-0.6 C
Sungurlu
01/10/2023
Sungurlu HaberleriEğitimİngilizce Kelime Yarışması Düzenlendi

İngilizce Kelime Yarışması Düzenlendi

- Google Reklamı -

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ‘Her okulun bir projesi var’ projesi kapsamında İsmetpaşa İlkokulunda okul koridorları İngilizce bilgilerle donatıldı ayrıca İngilizce sınıfı oluşturuldu.
2. 3. 4. Sınıflarına yönelik İngilizceyi sevmeleri ve eğlenerek öğrenmeleri için kelime yarışması düzenlendi. Sınıflar bazında ilk 3 giren öğrencilere madalya, ilk 10’na girenlere başarı belgesi verilecek yarışma sonuçlandı.
İsmetpaşa ilkokulu konferans salonunda düzenlenen ödül törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, okul idarecileri , öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.
Proje Koordinatörü İngilizce öğretmeni Sibel Eryiğit proje ile ilgili katılımcılara bilgi verdi. Eryiğit, “Projemizin amacı öğrencilerimizin İngilizce dersini sevmelerini, eğlenerek öğrenmelerini sağlamaktır. İlkokul olmamız nedeniyle öğrencilerin bu yaşta sağlam bir temel ile eğitim öğretim hayatlarına devam etmeleri çok önemlidir” dedi.
Bu bilinçle projemizi uygulamaya başladık diyen Eryiğit, “İngilizce sınıfı oluşturarak materyallerle donattık” diye konuştu.

Okul koridorlarında görsel olarak İngilizce kelimelerle süslendiğini belirten İngilizce öğretmeni Sibel Eryiğit, daha sonra 2.3.4 sınıflar kapsayan İngilizce kelime yarışması düzenlendiğini, yarışmada dereceye giren öğrencilere madalya ve belge verileceğini, ama bu yarışmada kaybeden olmadığını bütün öğrencilerin kazandığını belirtti.
Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, okul idaresi, İngilizce Öğretmeni ve sınıf öğretmenlerinin el birliğiyle yürüttüğü çalışmalardan duyduğu memnuniyeti ifade ederek düzenlenen yarışma da dereceye giren öğrencileri ve velileri tebrik etti.
Yarışmada dereceye giren öğrencilere İlçe Milli Eğitim Müdürümüz madalya ve katılım belgelerini verdi.

TRY - Türk Lirası
USD
27,4131
EUR
29,0207
GBP
33,4358
RUB
0,2797
CNY
3,7582
JPY
0,1835

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu