IMEI Kayıt Ücretlerine Zam Geliyor

Sponsor

Bulunduğumuz yılın Temmuz ayında 1.500 TL‘ye çıkan cep telefonu Pasaporta kayıt ücreti sonrası kullanıcılar yeni cep telefonları için yurt dışı seçeneğini tabiri caizse rafa kaldırdı. Bilindiği üzere yurt dışından getirilen cep telefonları Türkiye’de garanti kapsamına da girmiyor.

Resmi Gazete’de Yayınlanması Bekleniyor!

Gerçekleşen zam sonrası kullanıcılar Türkiye’deki cep telefonu satıcılarına yöneldi. TÜİK‘in paylaştığı veriler sonrası cep telefonu kayıt ücretine yüzde 22,58 zam yapılması bekleniyor.Şu anlık 1.500 TL olan kayıt ücretininin Ocak 2020 sonrası 1.813 TL olarak karşımıza çıkması bekleniyor. Yeni gelecek zam sonrası yurt dışından cep telefonu getirmenin avantajı daha da azalmış olacak.

Bu karar sonrası sosyal medya hesapları üzerinden zama tepki veren cep telefonu kullanıcıları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın kayıt ücretlerinde bir değişiklik yapmasını istiyor.

Sponsor
Sponsor
Önceki İçerikGSM Operatörleri Tatile Gittiğiniz Şehir ve Otelleri Devlete Bildirecek
Sonraki İçerikŞahin, “Bazı FETÖ davası kararları milli vicdanı rahatsız etmektedir”
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz