İMAM HATİP OKULLARININ KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

Sungurlu Şehit Ali Alıtkan Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde ve İmam Hatip Ortaokulunda İmam-Hatip okullarının kuruluş yıldönümü kutlandı.

Okul Konferans salonunda düzenlenen kutlama programında konuşan Okul Müdürü Kerim Mandıralıoğlu, “İmam hatipli olmak demek, bir adım önde olmak demektir. İmam Hatipli olmak demek sorumluluk almak demek. İmam Hatipli olmak demek, ülkesine, milletine, bayrağına yürekten bağlı olmak demek. İmam hatipli olmak demek, hak, hukuk gözeten dürüst, çalışkan insan olmak demek. İmam hatipli olmak demek, uyuşturucu, içki, kumar kötü alışkanlıklardan uzak olmak demek. Sizler diken uzatanlara güller sunacaksınız. Sizler herkesi kucaklayacaksınız, uzanamadığınız her kişinin acısını çekeceksiniz. Yaratılana hizmeti, Yaratana hizmet sayacaksınız.

Tarihin çeşitli dönemlerinde çok sıkıntılar çeken bu nesil yaşadıklarından ders çıkarmalıdır. Artık İmam Hatipler, hak, imkân arama değil, imkânların hakkını verme gayreti, fedakârlığı, koşturması içinde olmalıdır. İdareci, öğretmen, öğrenci, veli bu bilince ulaşacak. Unutmayalım ki, hakkı verilemeyen nimetler elden çabuk kaçar. Bu okullardan mezun olup ülkemize başarılarıyla damga vuran çok insan yetişmiştir. İnşallah o parlak dönemlere yeniden kavuşuyoruz. Sizler hem dini ilimleri hem fen ilimlerini tahsil ederek adeta çift kanatlı kuş konumundasınız. Sizler gönül adamı, dava adamı olacaksınız.İmam Hatip öğrencileri, mezunları olarak yaptığınız her işte örnek olacaksınız. Size önyargılı bakanlar bile yaptıklarınızı görüp mahcup olacak.

Akademik başarı önemli ama tek hedef değil. Sosyal kültürel alanda kendinizi iyi yetiştirmeli, çok kitap okumalısınız. Ülkemizin, İslam âleminin, dinin hakikatlerini iyi özümsemiş, fen ve teknolojiyi iyi bilen, üreten nesillere ihtiyacı var. İnşallah İmam Hatip nesli buna öncülük edecek.” İfadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz