-0.6 C
Sungurlu
28/09/2023
Sungurlu HaberleriEğitimİlköğretim Haftası Kutlandı

İlköğretim Haftası Kutlandı

- Google Reklamı -

Düzenlenen törene, Kaymakam Mitat Gözen, Sungurlu Belediye Başkan vekili Fevzi Yalınkılıçlı, Garnizon Komutan vekili Asteğmen Ahmet Yasin Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, Milli Eğitim Şube Müdürü Yalçın Akkaya, Mustafa Kadir Şahinoğlu Siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruş ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programımızın açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit yaptı. Konuşmasında; ‘‘Yeni bir öğretim yılına başlamanın sevinç ve heyecanı hep beraber yaşamaktayız. Sungurlu ilçemizde geçtiğimiz eğitim öğretim yılında eğitim öğretim adına çok güzel başarılara imza attığımız düşüncesindeyim. El birliğiyle yürüttüğümüz bu çalışmalar için sizlere canı gönülden teşekkür ediyorum. Her zaman ifade ettiğim gibi başarı bir hedef değil yolculuktur. Bizlerde bu inançla Sungurlu’nun güzel çocukları için çalışmaya projeler üretmeye devam edeceğiz.  Sungurlu Mili Eğitim Müdürlüğü ailesi olarak velilerimiz ile işbirliğini önemsiyor bu doğrultuda çalışmalar yürütüyoruz. Bu kapsamda başlattığımız Misafirim öğretmenim projesi ile geçtiğimiz eğitim öğretim yılında 1884 aileyi evinde ziyaret ettik. Bu eğitim öğretim yılında da gönüllü ve fedakar öğretmen ve idarecilerimiz ile projemizi devam ettireceğiz.
Öğrencilerimizin akademik başarısını artırmak için Sungurlu Sınav takip merkezini kurarak ücretsiz deneme sınavları yaptık. Sungurlu okuyor projemiz ile 5,5 milyon sayfa kitap okunmasını sağladık. Okullarımızda 1240 ücretsiz Kursta 379 Öğretmenimizle öğrencilerimizin akademik başarısına katkı sağladık. Dünyanın önemli bilim merkezleri ile ilçemizdeki bütün öğrencileri telekonferans sistemi ile görüştürdük. Öğrenci devamsızlığımızı yürüttüğümüz proje ile 2,2 den 0,8 e düşürdük.  Öğrencilerimizin sosyal ve kültürel anlamda gelişimini ve mutluluğunu doğum günümü okulda kutluyorum, sungurluyu tanıyorum tanıtıyorum, sungurlunun değerleri gençlerle buluşuyor, Sungurlu ecdat ışığında yürüyor projeleri ile sağlamaya çalıştık.

Okul öncesi öğrencilerimize yönelik okul öncesi şenliği, temel eğitim öğrencilerimize yönelik 23 nisan şenliği ve 23 okulumuzda düzenlediğimiz 115.000 tl kaynak sağladığımız bilim fuarları ile velilerimiz ve halkımız ile el ele büyük organizasyonlar gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin yaz tatilini en verimli şekilde geçirmeleri, eğlenerek öğrenmelerini sağlamak amacıyla başlattığımız kurslarda okullarımız ve halk eğitimi merkezimiz kanalıyla 59 kursta 778 Öğrencimize ulaştık. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla ülke çapında başlatılan okuma yazma seferberliğinde 95 kurs açarak 793 vatandaşımıza ulaştık. Bu duygu ve düşüncelerle “Sungurlu Eğitim ailesi olarak ilçemizin çocukları için huzurlu ve başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirmemiz dileğiyle sizleri saygı ve sevgilerimle selamlıyorum” dedi.

- Advertisement -

Okuma Yazma Kursuna katılan vatandaşları temsilen Fatma Damar konuşma yaptı. Konuşmanın ardından İlçe Kaymakamı Mitat Gözen kurslara katılan kursiyerleri temsilen Fatma Damar’a çiçek takdim etti.
Yavuz Selim İlkokulu 4.Sınıf öğrencimiz Ela Bozkurt ‘u ,1.Sınıf öğrencilerini temsilen 1.C sınıfı öğrencisi Yasin Keyvanoğlu’na “Okula Hoş Geldiniz” çiçeği verdi.
Öğrenciler tarafından şiirler okunarak devam programda çeşitli gösterilerle devam etti.
Program sonunda ilçemizde Beslenme Dostu Okul projesinde sertifika almaya hak kazanan okullar Sungurlu Akif Kapaklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sungurlu Şehit Ali Alıtkan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Fatih Ortaokulu, TOKİ Mehmet Akif İlkokulu ve Mustafa Kemal İlkokulunun belgelerini protokol üyeleri okul müdürlerine takdim ettiler.

TRY - Türk Lirası
USD
27,3138
EUR
28,6963
GBP
33,1402
RUB
0,2814
CNY
3,7368
JPY
0,1827

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu