-0.6 C
Sungurlu
26/09/2023
Sungurlu HaberleriEğitimİlköğretim Haftası Kutlandı

İlköğretim Haftası Kutlandı

- Google Reklamı -

Düzenlenen törene, Kaymakam Mitat Gözen, Sungurlu Belediye Başkan yardımcısı Sakine Sarıyüce, İlçe Emniyet Müdürü İrfan Korkmaz, İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Mustafa Kadir Şahinoğlu, Milli Eğitim Şube Müdürü Neşe Akalın, Yalçın Akkaya, daire amirleri, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruş ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programımızın açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Mustafa Kadir Şahinoğlu yaptı. Konuşmasında; ”09 Eylül 2019 tarihi itibariyle yeni bir eğitim öğretim yılına başlamanın gururunu, sevincini ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

2019-2020 eğitim-öğretim yılının sevgili öğrencilerimize, öğretmenlerimize, yöneticilerimize, tüm eğitim çalışanlarımıza ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor; okulla bu yıl tanışan öğrencilerimize ve aramıza yeni katılan meslektaşımıza başarılar diliyorum. Her yeni başlangıç, yenilikleri ve güzellikleri beraberinde getirir. Bizler de bu güzellikleri yaşamak için ilçemizde ki 58 okulumuzda sınıflarımızın kapılarını 8152 öğrencimize açıyoruz.
Hepinizin de bildiği üzere eğitim; bir toplumun geleceğini belirleyen bir süreç, bir memleket meselesidir. Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öngördüğü gibi “Eğitimdir ki bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder.” Ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne taşıyacak yegâne unsur, eğitimdir. 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda, eğitim ve öğretimdeki en önemli hedefimiz; çocuklarımızın yetenek ve ilgilerinin dâhilinde zihinsel, ruhsal, sosyal gelişimlerine öncülük edip millî, manevi, ahlaki ve evrensel değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirmektir.

Değerli öğretmen arkadaşlarım;

- Advertisement -

´Gerçek eğitim, kendinizden en iyiyi vermekten geçer.’ Bu bağlamda eğitim sistemimiz teknik olarak her ne kadar mükemmel hale getiriliyor, derslerin muhtevası elektronik ortamlarda hazırlanıyor olsa da özel ve genel amaçlarımıza sizsiz ulaşmanın mümkün olamayacağı aşikârdır. Sizin fedakârlığınız, sevginiz, tebessümünüz, yüreğinizdeki vatan ve bayrak sevgisi; eğitimimizin olmazsa olmazıdır.
Ülkemizin geleceği öğrencilerimizi bu kutlu vatan toprağına âşık, değerlerine sahip, bilgili ve kültürlü bir insan olarak yetiştirmek ancak sizlerin gayreti, sabrı, fedakârlığı ve sevgisi ile mümkün olabilecektir.

Sevgili Öğrenciler;

Sizler bizim geleceğimizin teminatısınız. Bizim, bütün gayretimiz sizlerin yetişmesi, sizlerin iyi birer yurttaş olabilmesi içindir. Önümüzdeki yüzyılın bilim adamları, yöneticileri, öğretmenleri, hekimleri sizler olacaksınız. Bu yüzden çağın teknolojik gelişmelerinden mutlaka yararlanmalı, kendinizi iyi yetiştirmelisiniz. Bizler de bunun için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Okuyan, araştıran, sorgulayan, sonuç alabilen, ülkesini, bayrağını, tarihini seven birer insan olarak yetişmeniz en büyük amacımızdır.

Saygıdeğer Velilerimiz;

Sizler, eğitim sistemimiz içerisinde, hedeflerimize ulaşmamız noktasında en önemli paydaşlarımızdansınız. Sizlerden gerekli katkıyı almadan tam olarak başarılı olmamız mümkün değildir. Bizlere emanet ettiğiniz yavrularınızı hayata beraberce hazırlayacağız. Bunun için her zaman iletişim halinde olmamız, kesintisiz bir diyalog ortamı oluşturmamız gerekmektedir. İnanıyoruz ki en iyiye ve güzele ancak bu şekilde ulaşabiliriz.
Bu duygu ve düşüncelerle; yönetici ve öğretmen arkadaşlarıma, okul aile birliklerinin değerli yönetici ve üyelerine, öğrencilerimize ve ailelerine en içten sevgi ve başarı dileklerimi sunuyor, 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının ve İlköğretim Haftamızın hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum” diyerek sözlerine son verdi.
Sunguroğlu İlkokulu 4.Sınıf öğrencileri 1.Sınıf öğrencilerine Türk Bayrağı vererek “Okula Hoş Geldiniz” dediler.
Öğrenciler tarafından şiirler okunarak devam eden programda Bayrak şiiri oratoryosu, Ay Yıldızlı Bayrağım” adlı müzikli gösteri, Şarkılı oyun gösterisi ve okul korusunun seslendiği şarkılarla program sona erdi.
Program sonunda İlçe Kaymakamı Mitat Gözen ve protokol 1. Sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle bir süre sohbet ettiler.

TRY - Türk Lirası
USD
27,2455
EUR
28,7991
GBP
33,1591
RUB
0,2794
CNY
3,7265
JPY
0,1830

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu