-0.6 C
Sungurlu
03/06/2023
Sungurlu HaberleriTeknolojiİlk Gerçek Cupra Modeli Kendini Crossover Olarak Gösterdi

İlk Gerçek Cupra Modeli Kendini Crossover Olarak Gösterdi

- Google Reklamı -

Uzun bir zamandır Seat’ın bir modeli olan, ancak geçtiğimiz yıl Seat’ın bir alt markası olarak konumlandırılan Cupra’nın ilk özgün markası görücüye çıkıyor. Hatırlanacak olursa geçtiğimiz aylarda Ibiza ve Ateca bazlı versiyonlar tanıtılmıştı. Ancak ortaya çıkan yeni görsel ile bu modellerin sadece birer geçiş versiyonu oldukları da ortaya çıkmış oldu.

Kısa bir zaman içinde tanıtımı yapılacak olan ilk gerçek Cupra modeli oldukça sportif ve kaslı hatları ile dikkat çekiyor. C Segmenti Crossover kasa tipine sahip aracın genel hatları ise, Citroen’in premium sınıf olarak adlandırdığı alt markası DS modellerini az da olsa andırıyor.

Motorlar

Motor konusunda henüz bir açıklama yer almıyor. Ancak Seat Sport Engineering Team olarak adlandırılan ve Touring yarışlarından tanıdığımız oluşumun, Cupra markası altındaki modellere bizzat el atacağı belirtiliyor. İşte tam da bu noktada, Cupra markası ile beraber, VW motor ve şanzımanları kullanılmasına rağmen, daha farklı teknik verilere sahip araçların ortaya çıkabileceği de sürpriz olmayacaktır.
- Advertisement -

Cupra markası nasıl ortaya çıktı? Logosu ne anlama geliyor?

Seat markası ile özdeşleşen Cupra markası, kulağa oldukça güçlü gelen söylenişi ve serilerinin en güçlü araçları olmasıyla olukça fazla dikkat çekmişti. Cup Racing kelimelerinin de bir nevi kısaltması olan Cupra, bu nedenle güzel seçilmiş bir ad olarak Seat’ın altında başarılı bir şekilde bu günlere kadar geldi. Seat yetkilileri de markanın Seat’ın bir sportif alt markası olarak adlandırılması zamanının geldiğini düşünerek Cupra ve Seat’ı ayırdılar.
Açıklanan logo ise oldukça değişik bir yapıya sahip. Otomotiv dünyasında pek de rastlanır bir görünüme sahip değil. Ancak ülkemizde de görmeye alıştığımız bazı otomobil grupları ve ateşli HB (Hot-Hatch) kulüpleri bu tip merak uyandırıcı ve gizemli logoları sıklıkla tercih ediyorlar. Dünya çapında da tercih edilen bu tip logolardan anlaşıldığı kadarıyla Cupra’da faydalanmak istemiş. Umarız yakın zaman içinde logonun ne ifade ettiğini ve nereden esinlenildiği açıklanır.
Uzun bir zamandır Seat’ın bir modeli olan, ancak geçtiğimiz yıl Seat’ın bir alt markası olarak konumlandırılan Cupra’nın ilk özgün markası görücüye çıkıyor. | Sungurlu Haberleri
[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
20,9609
EUR
22,4818
GBP
26,0984
RUB
0,2594
CNY
2,9585
JPY
0,1498

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu