-0.6 C
Sungurlu
27/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemİLÇEMİZDEKİ VAKA SAYISI VE ALINAN ÖNLEMLER NELERDİR, YETERLİ MİDİR?

İLÇEMİZDEKİ VAKA SAYISI VE ALINAN ÖNLEMLER NELERDİR, YETERLİ MİDİR?

- Google Reklamı -

İYİ Parti Sungurlu İlçe Başkanı Dursun Kanmış, Sungurlu’da bugüne kadar ve günlük ne kadar COVİD 19 vakası oluyor? diye sorarak, “Günü birlik Sungurlu halkı olarak bilgilendirilirsek vatandaşta yanlış bilgi akışı ve panik olmaz” dedi.

Kanmış, ”11 Mart 2020 tarihinde Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın yapmış olduğu açıklamada ilk COVİD 19 vakasının bir erkek hastada tespit edildiğini ve gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini, hiçbir virüsün alınacak tedbirlerden daha güçlü olmadığını ve devamlı ülke genelinde ki vakalarla bizleri bilgilendirdiği ve bilgi akışını her gün paylaştığı için teşekkür ediyor, ayrıca sokağa çıkma yasağı başlayıp vakalar azaldıktan sonra normalleşme süreci başlayınca artan vakalarla ilgili Sungurlu’dan bir haber insanlara soruyoruz ?

SUNGURLU’MUZDA VAKA SAYISI VE SAĞLIK ÇALIŞANLARI?

Sungurlu ilçemizde bugüne kadar ve günlük ne kadar COVİD 19 vakası oluyor? diye soran Kanmış, ”Vakaya müdahale eden sağlık çalışanlarımız ve personel sayımız yeterli mi ? Aldığımız bilgilere göre son zamanlarda Sungurlu Devlet hastanesi ve sağlık ocaklarımızdaki hekimlerimizde, sağlık personellerimizin de COVİD 19 virüsünün bulaşmasından dolayı karantinada olduğunu öğrendik. Hastanede ve sağlık ocaklarında çalışma ortamlarında tüm hastalarla temas halinde olan hekim, hemşire, personel sayısı ilçemizdeki vaka sayısı ve alınan önlemler nelerdir, yeterli midir? Günü birlik Sungurlu halkı olarak bilgilendirilirsek vatandaşta yanlış bilgi akışı ve panik olmaz” dedi.

- Advertisement -

İLÇEMİZDE YENİ BİR TAYİN VE ASAYİŞ

Sungurlu İlçe Kaymakamı Mitat Gözen’in Balıkesir Vali yardımcılığına görevlendirilmesinden 3 ay sonra Sungurlu İlçe Emniyet Müdürü İrfan Korkmaz’ın da Ordu İl Emniyet Müdür yardımcılığına tayin olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız diyen Kanmış,”Görevde bulunduğu süre içerisinde ilçemize yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür eder yeni görev yerinde partim ve şahsım olarak başarılar dilerim.
Sungurlu ilçemizde de son günlerde yaşanmış olan ve duyulan kavga, yaralama, kurşunlama olaylarının yaşandığı bu süreçte Sungurlu Emniyet Müdürü İrfan Korkmaz’ın tayinin çıkması ve yeni Emniyet Müdürünün ne zaman göreve başlayacağını düşünürken, tıpkı sağlık çalışanlarında olduğu gibi Sungurlu İlçe Emniyet müdürlüğümüzde yeterli Polis memuru var mıdır ? Ne kadar açık vardır ? Yeterli personel ne zaman görevlendirilecek ve Sungurlu ilçemizde düğünlerin başlaması ve kurban bayramını yaklaşması ile ilçemize diğer illerden ve Büyükşehirlerden gelecek olan misafirler için gerekli asayiş, kontrol ve önlemler ne zaman alınacaktır?

O İŞLER ARTIK ÖYLE DEĞİL KAVUNCU !

Geçen hafta Çorum’da AKP il binasında yapılan basın toplantısında Çorum ilimize Gençlik ve Spor bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile görüşmelerimiz sonucu ayrılan 69,5 Milyon yatırım için Çorum ilimizi tercih ettik, Sungurlu için şimdilik bir şey yok. Çorum’un en büyük ilçesi Sungurlu’muz için ikilem içinde kaldık’ diyerek açıklama yapıp daha sonra Sungurlu’ya gelip o haberler yalan, dolan demeye gerek yok Kavuncu. Çorum’da yapmış olduğun, basına yansıyan açıklamada Sungurlu’da yapmış olduğun açıklamada ortada. Bu işler öyle megafonu açıp telefon dinletmekle olmuyor. Kavuncu bilgi olacak, elinde belge olacak ,neler yapılacağına dair ayrılan bütçe miktarı ve hangi tarihlerde ihaleye çıkıp yapımına başlanıp, teslim edileceği belgeler olacak. Ne diyor telefonda görüştüğün Gençlik ve Spor Bakan yardımcısı İhsan Selim Baydaş !Belge felan var, şu şekil, şu tarihte yapılacak diyor mu? yok. Ne olacak şimdi?
Kuru Laf, kuru zavrak, hadi yürü kıvrak kıvrak. Daha çok gelir gidersin. B ülkede demokrasi var, Sungurlu halkı demokratik seçimini yapmış, AKP’yi sandığa gömmüş. İYİ Parti Belediye Başkan adayı olan Abdulkadir Şahiner’i seçmiştir. Bak neymiş, AKP olmadan da hizmet yapılıyormuş öyle değil mi?

ARTIK SUNGURLU’YU YABANA ATAMAZSINIZ!

Sungurlu’ya yapılan haksızlıkları Sungurlu unutmaz diyen Kanmış,”AKP Sungurlu ve Çorum ilçe ve il başkanları temsilcileri bundan sonra Sungurlu için bir karar verirken İYİ düşünün. Bir Sungurlu’muz var. Hem de Çorum’un en büyük ilçesi, başka Sungurlu yok” ifadelerini kullandı.

TRY - Türk Lirası
USD
27,3003
EUR
28,8496
GBP
33,1608
RUB
0,2828
CNY
3,7364
JPY
0,1831

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu