İlçemizde Okur Yazarlık Seferberliği Başlatıldı

Sponsor

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans salonunda Müdürler Kurulu toplantısına katılan Kaymakamımız Mitat GÖZEN, ilçe genelinde ‘Okuryazar Seferberliği’ başlattıklarını söyledi.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip ERDOĞAN ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine ERDOĞAN’ın himayelerinde yürütülen “ Okuryazarlık Seferliği ’’ kapsamında İlçemizde de “Okuryazarlık Seferberliği” bugünden itibaren başlatıldı.
Kaymakamımız Mitat GÖZEN “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yapacağı anketler ve alan çalışmaları, ilçemizdeki okuma yazma bilmeyenlerin tespitine çok ciddi bir katkı sağlayacaktır. İlçe Seferberlik Yürütme Kurulunda yer alan İlçe Müftülüğü ve muhtarların okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızın tespiti yönünde çalışmalar yapmasını istiyoruz. Köy ve mahalle muhtarlarının sorumlu oldukları yerleşimlerde ki vatandaşlarımız ile görüşerek tespit ettiği okuma yazma bilmeyenleri Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirmesini istiyoruz.
İlçe Müftülüğümüzün Kur’an-ı Kerim kurslarına gelen, Kamu kurumlarımızdan hizmet almak için gelen vatandaşlarımızdan okuma yazma bilmeyenlerin Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirilmesini bu sayede okuryazar olmayan vatandaşlarımıza mutlaka ulaşalım diyen Kaymakamımız Mitat GÖZEN bu proje ile İlçemizde okuma yazma bilmeyen vatandaşımızın kalmamasını hedefliyoruz” dedi.
Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa ERYİĞİT “okullarımızda yürütülecek çalışmalar, Sayın Kaymakamımızın talimatı ile Kamu kuruluşları ve Muhtarlar tarafından yapılacak çalışmalar neticesinde, ilçemizde okuma yazma bilmeyen bütün vatandaşlarımızın tespit edilmesini hedefliyoruz. Halk Eğitim Merkezimiz kanalıyla ilçemizin her noktasında okuma yazma kursları açacağız. Sizlerin çevresinde de okuma yazma bilmeyen var ise Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Halk Eğitimi Merkezimize, Okullarımıza iletebilirsiniz. Ayrıca 0364 311 66 28 nolu telefondan da bilgi alabilirsiniz. Müdürlüğümüze bağlı bütün personellimiz ve imkânlarımızla vatandaşlarımıza bu bağlamda destek olmaya hazırız” dedi.
Toplantıya İlçe Kaymakamımız Mitat GÖZEN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa ERYİĞİT, İlçe Müftüsü İbrahim KÖKSAL, Şube Müdürlerimiz, Mahalle Muhtarları ve Okul Müdürleri katıldı.

Sponsor
Önceki İçerikÖğrencilerden ‘Özel’ Konser
Sonraki İçerikTakımlarımız Haftayı Bay Geçecek
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz