-0.6 C
Sungurlu
07/06/2023
Sungurlu HaberleriEğitimİlçemizde Okur Yazarlık Seferberliği Başlatıldı

İlçemizde Okur Yazarlık Seferberliği Başlatıldı

- Google Reklamı -

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans salonunda Müdürler Kurulu toplantısına katılan Kaymakamımız Mitat GÖZEN, ilçe genelinde ‘Okuryazar Seferberliği’ başlattıklarını söyledi.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip ERDOĞAN ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine ERDOĞAN’ın himayelerinde yürütülen “ Okuryazarlık Seferliği ’’ kapsamında İlçemizde de “Okuryazarlık Seferberliği” bugünden itibaren başlatıldı.
Kaymakamımız Mitat GÖZEN “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yapacağı anketler ve alan çalışmaları, ilçemizdeki okuma yazma bilmeyenlerin tespitine çok ciddi bir katkı sağlayacaktır. İlçe Seferberlik Yürütme Kurulunda yer alan İlçe Müftülüğü ve muhtarların okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızın tespiti yönünde çalışmalar yapmasını istiyoruz. Köy ve mahalle muhtarlarının sorumlu oldukları yerleşimlerde ki vatandaşlarımız ile görüşerek tespit ettiği okuma yazma bilmeyenleri Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirmesini istiyoruz.
İlçe Müftülüğümüzün Kur’an-ı Kerim kurslarına gelen, Kamu kurumlarımızdan hizmet almak için gelen vatandaşlarımızdan okuma yazma bilmeyenlerin Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirilmesini bu sayede okuryazar olmayan vatandaşlarımıza mutlaka ulaşalım diyen Kaymakamımız Mitat GÖZEN bu proje ile İlçemizde okuma yazma bilmeyen vatandaşımızın kalmamasını hedefliyoruz” dedi.
Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa ERYİĞİT “okullarımızda yürütülecek çalışmalar, Sayın Kaymakamımızın talimatı ile Kamu kuruluşları ve Muhtarlar tarafından yapılacak çalışmalar neticesinde, ilçemizde okuma yazma bilmeyen bütün vatandaşlarımızın tespit edilmesini hedefliyoruz. Halk Eğitim Merkezimiz kanalıyla ilçemizin her noktasında okuma yazma kursları açacağız. Sizlerin çevresinde de okuma yazma bilmeyen var ise Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Halk Eğitimi Merkezimize, Okullarımıza iletebilirsiniz. Ayrıca 0364 311 66 28 nolu telefondan da bilgi alabilirsiniz. Müdürlüğümüze bağlı bütün personellimiz ve imkânlarımızla vatandaşlarımıza bu bağlamda destek olmaya hazırız” dedi.
Toplantıya İlçe Kaymakamımız Mitat GÖZEN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa ERYİĞİT, İlçe Müftüsü İbrahim KÖKSAL, Şube Müdürlerimiz, Mahalle Muhtarları ve Okul Müdürleri katıldı.

[td_block_social_counter custom_title="Takip Edin" facebook="sungurlutelevizyonu" twitter="sungurlu_tv" youtube="channel/UC9UZAQXAsc2Nt7fu0E2B6XQ" instagram="sungurlu_tv" open_in_new_window="y" social_rel="" manual_count_instagram="10683" manual_count_facebook="20356"]
TRY - Türk Lirası
USD
23,2126
EUR
24,8351
GBP
28,8818
RUB
0,2831
CNY
3,2557
JPY
0,1657

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu