Hububatta Yaprak Hastalığına Dikkat

Sungurlu Ziraat Odası Başkanı Ramazan Kelepircioğlu, hububatta görülen hastalıklar ile ilgili çiftçilere uyarılarda bulundu.

Sponsor

Sungurlu Ziraat Odası Başkanı Ramazan Kelepircioğlu, hububatta görülen hastalıklar ile ilgili çiftçilere uyarılarda bulundu.

Sungurlu Ziraat Odası olarak, Ziraat Mühendisimiz ile birlikte ilçemize bağlı Kavşut, Çayyaka, Çadırhöyük, Bağdatlı, Tokullu, Çavuşcu, Karaçay, Turgutlu, Terzili, Denizli köylerimize giderek arpa ve buğday tarlalarını ziyaret ettiklerini söyleyen Başkan Kelepircioğlu, hububatta yaprak leke hastalıkları görülmeye başlandığını vurgulayarak, “Septorya hastalığı, yaprakların üzerinde önce benekli ve küçük, kırmızı, kahverengi lekeler şeklinde gözükür. Daha sonra bu lekeler genişleyerek birleşir ve yaprağın kurumasına neden olurlar. Buğday ya da arpa kardeşlenme döneminden itibaren bayrak yaprak dönemine kadar hastalık tehdidi altındadır” dedi.

Yaprak leke ve pas hastalığı ise genelde Septorya’dan sonra görülür diyen Kelepircioğlu,”Yaprak üzeri dikiş gibi ve küçük kadifemsi sporlar şeklinde sararmalar ve pas renginde oluşur. Ziraat Odamız olarak her zaman çiftçilerimizin yanındayız. Çiftçilerimizin talepleri doğrultusunda ziraat mühendislerimiz her zaman çiftimizin hizmetindedir. Çiftçilerimiz her türlü teknik bilgiyi ve zirai ilaçlama konusunda yardım alabilirler. Çiftçilerimiz zirai ilaçlarını odanızdan temin edebilirler” ifadelerini kullanıldı.

Sponsor
Sponsor
Önceki İçerikBAŞKAN YARDIMCISI PAZARDA DENETLEME YAPTI
Sonraki İçerikHEMŞEHRİMİZ ORDU MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OLARAK ATANDI
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz