HUBUBAT EKİM ALANLARINDA MEVSİMSEL HASTALIK KONTROLLERİ BAŞLADI

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personelleri, Sungurlu’ya bağlı köylerde, hububat ekim alanlarında mevsimsel hastalık kontrolleri başladı.

Sponsor

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personelleri, Sungurlu’ya bağlı köylerde, hububat ekim alanlarında mevsimsel hastalık kontrolleri başladı.

Yapılan açıklamada, “Hububat ekilişlerinde kök çürüklüğü, yaprak leke hastalıkları, pas hastalıkları semptomları kontrolleri yapılmış; bazı bölgelerde kök çürüklüğü ve pas hastalıkları gözlemlenmiştir. Sarı pasın ise son yıllarda bölgemizde sıkça görüldüğü tespit edilmiştir. Sarı Pasın görülme nedenlerinin ise ; İklim değişiklikleri ve sık ekim gibi faktörlerden kaynaklı olduğu gözlemlenmektedir. İlçe Müdürlüğümüz tarafından bölgemize uygun Kök çürüklüğüne ve pas hastalıklarına dayanıklı çeşitlerin ekimi teşvik edilmekte ve münavebeli ekim yapılması gerektiği konusunda çiftçilerimize bilgilendirme yapılmaktadır” dendi.

Sponsor
Önceki İçerikMİNİ LİFE MAĞAZASI DUALARLA AÇILDI
Sonraki İçerikÇORUMLU ÖĞRETMEN, “TÜRKİYE BİRİNCİSİ” ÖYKÜSÜNÜ KİTAPLAŞTIRIYOR
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz