-0.6 C
Sungurlu
01/10/2023
Sungurlu HaberleriGündem“HOCALI KATLİAMINI ASLA UNUTULMAYACAĞIZ”

“HOCALI KATLİAMINI ASLA UNUTULMAYACAĞIZ”

- Google Reklamı -

MHP Sungurlu İlçe Başkanı Yasin Şahin, insanlık tarihine bir kara leke olarak geçen Hocalı katliamının hiçbir zaman unutulmayacağını söyledi.

MHP İlçe Başkanı Yasin Şahin, Hocalı katliamının yıl dönümünde bir basın açıklaması yaptı. Hocalı katliamının bundan 28 yıl önce 26 Şubat günü Azerbaycan’ın Karabağ bölgesine bağlı Hocalı kentine Rusya’nın desteği ile giren Ermeni eşkıyaları tarafından gerçekleştirildiğini kaydeden Şahin, “Toplar, tanklar ve zırhlı araçlarla saldırarak bir insanlık sucu olan Türk katliamını gerçekleştirdiler. Bu saldırılarda 613 Türk katledildi. Bunlardan 106 tanesi kadın, 83’ü çocuktu. 1275 Hocalı insanı esir alındı. 150 Hocalı’dan bugüne kadar haber alınamadı” dedi.

Hocalı katliamının asla unutulmayacağını kaydeden Şahin, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“İnsanlık tarihine bir kara leke olarak geçen bu olay hiçbir zaman unutulmayacaktır. Burada katledilenler, soykırıma uğrayanlar Türk’tür. Ne acıdır ki, sokaklara ‘Hepimiz Ermeni’yiz’ diye çıkanlar, soysuz kavimlerinin soysuz eşkıyalarına destek vermekte, onları cesaretlendirmektedirler. Türk milletine hakaret etmektedirler. Türk devleti hepsi değil bir tanesi dahi ‘Ermeni’yim’ diye çıkanın boynuna yağlı urganı geçirmeli Adı Türk Bakışı Türk Duruşu Türk Soyu Türk olduğu için katledilen kardeşlerimizin katillerine Ermeni eşkıyalarına taviz vermemelidir. Bugün kardeş Azerbaycan’ın topraklarının yüzde 20’si halen Ermenistan’ın işgali altındadır. Bu işgalin bitmesi ve Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarına kavuşmasını istiyoruz. Kardeşlerimizin yası yasımız Kini kinimizdir. Bu vesile ile Hocalı katliamında şehit edilen kardeşlerimize Allah’tan rahmet Azerbaycanlı kardeşlerimize de birlik beraberlik ve muzafferiyetler diliyorum.”

TRY - Türk Lirası
USD
27,4131
EUR
29,0207
GBP
33,4358
RUB
0,2797
CNY
3,7582
JPY
0,1835

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu