“HOCALI KATLİAMINI ASLA UNUTULMAYACAĞIZ”

Sponsor

MHP Sungurlu İlçe Başkanı Yasin Şahin, insanlık tarihine bir kara leke olarak geçen Hocalı katliamının hiçbir zaman unutulmayacağını söyledi.

MHP İlçe Başkanı Yasin Şahin, Hocalı katliamının yıl dönümünde bir basın açıklaması yaptı. Hocalı katliamının bundan 28 yıl önce 26 Şubat günü Azerbaycan’ın Karabağ bölgesine bağlı Hocalı kentine Rusya’nın desteği ile giren Ermeni eşkıyaları tarafından gerçekleştirildiğini kaydeden Şahin, “Toplar, tanklar ve zırhlı araçlarla saldırarak bir insanlık sucu olan Türk katliamını gerçekleştirdiler. Bu saldırılarda 613 Türk katledildi. Bunlardan 106 tanesi kadın, 83’ü çocuktu. 1275 Hocalı insanı esir alındı. 150 Hocalı’dan bugüne kadar haber alınamadı” dedi.

Hocalı katliamının asla unutulmayacağını kaydeden Şahin, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“İnsanlık tarihine bir kara leke olarak geçen bu olay hiçbir zaman unutulmayacaktır. Burada katledilenler, soykırıma uğrayanlar Türk’tür. Ne acıdır ki, sokaklara ‘Hepimiz Ermeni’yiz’ diye çıkanlar, soysuz kavimlerinin soysuz eşkıyalarına destek vermekte, onları cesaretlendirmektedirler. Türk milletine hakaret etmektedirler. Türk devleti hepsi değil bir tanesi dahi ‘Ermeni’yim’ diye çıkanın boynuna yağlı urganı geçirmeli Adı Türk Bakışı Türk Duruşu Türk Soyu Türk olduğu için katledilen kardeşlerimizin katillerine Ermeni eşkıyalarına taviz vermemelidir. Bugün kardeş Azerbaycan’ın topraklarının yüzde 20’si halen Ermenistan’ın işgali altındadır. Bu işgalin bitmesi ve Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarına kavuşmasını istiyoruz. Kardeşlerimizin yası yasımız Kini kinimizdir. Bu vesile ile Hocalı katliamında şehit edilen kardeşlerimize Allah’tan rahmet Azerbaycanlı kardeşlerimize de birlik beraberlik ve muzafferiyetler diliyorum.”

Sponsor
Sponsor
Önceki İçerikBAŞKAN ŞAHİNER HOCALI KATLİAMINI UNUTMADI
Sonraki İçerikHOCALI KATLİAMINI UNUTMAYACAĞIZ
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz