-0.6 C
Sungurlu
28/09/2023
Sungurlu HaberleriEğitimHitit SMYO Kız Öğrencileri Tarihi Ulu Cami'yi Temizledi

Hitit SMYO Kız Öğrencileri Tarihi Ulu Cami’yi Temizledi

- Google Reklamı -

Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokul Müdür yardımcısı ve öğretim görevlisi Gökhan Boduroğlu öncülüğünde yapılan cami ve mescit gibi ibadet yerlerinin kullanılması ve temizliği hakkında farkındalık oluşturmak için üniversite kız öğrencileri tarafından Cuma namazı öncesi Ulu Cami’nde temizlik yapıldı.

Sungurlu İlçe Müftüsü İbrahim Köksal ve Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokul Müdür yardımcısı Gökhan Boduroğlu Ulu Cami’nde hazır bulundular.

“CAMİLERİMİZ KUTSAL MEKANLARDIR”

Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokul Müdür yardımcısı Gökhan Boduroğlu, “Sosyal Sorunlar Dersimiz kapsamında Ulu Camimizin kullanım ve temizlik konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla kız öğrencilerimizle birlikte bu alanların sadece temizlenmesi değil aynı zamanda temiz tutulması fikrini insanlara aşılamak ve üzerimize düşen bazı görev ve hassasiyetleriz de olmalıdır” dedi.

- Advertisement -

Boduroğlu, “İnsanlar genellikle temizlik alışkanlıklarını kendi özel yaşam alanlarıyla sınırlı tutarlar. Fakat bilinçli ve çevreci saygılı olan bireyler bunu genele yayarak, çevreyi ve kullandıkları alanları temiz tutmayı kendilerine görev edinmişlerdir. Dinimizde temizliğin önemi her zaman vurgulanmıştır. Dinimizde hem temizliğin hem de camilerin önemi büyüktür. Bizlerde bu bilinçle cami ve mescitlere gereken özeni göstermeliyiz. Cami ve mescitlere giderken işe önce kendi temizliğimizden başlamalıyız. Cami içerisinde kullandığımız alanları temiz ve düzenli tutmaya özen göstermeliyiz. Bizde (SMYO) Sosyal Hizmet Bölümü olarak alışkanlıkların davranışlarımıza dönüştüğünün ve alışkanlarımıza dikkat ederek kendimizi ve çevremizdeki insanları, çevre ve kullanılan alanların temizliği konusunda bilinçlendirip, farkındalığı arttıracak davranışlar sergilemenin öneminin farkındayız. Herkesi bu konuda hassas ve daha dikkatli davranmaları çağrısında bulunarak, camilerimizde dinimizin etrafına ışık saçan kutsal mekanların başında gelir. Bu nedenle saygı ve gerekli özeni göstermeliyiz diye açıklamada bulundu.

“BÜYÜK BİR MÜKAFATA NAİL OLACAKSINIZ”

İlçe Müftüsü İbrahim Köksal, ise “Ulu Camimiz tarihi bir camimizdir. Böyle önemli bir günde Cuma gününde camimize farklı açıdan camimize katkıda bulunmak için buraya teşrif ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah böyle bir günde camimizin temizliliği hususunda yapacak olduğunuz katkılardan dolayı teşekkür ederek, ayrıca peygamber efendimiz (SAV) hadisi şerifi de vardır. Camilerimizin güzelliğine katkı sağlayanların büyük mükafata nail olacakları ve böyle önemli bir zaman diliminde böyle bir mükafatı almış olacaksınız” diye söyledi.

TRY - Türk Lirası
USD
27,3138
EUR
28,6963
GBP
33,1402
RUB
0,2814
CNY
3,7368
JPY
0,1827

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu