Hitit Sanat Galerisi Hizmete Girdi

Sponsor

Boğazkale Kaymakamlığı tarafından hizmete açılan Hitit Köyü, Hitit Motifli ürünlerin üretim, sergi ve satış yeri, toplantı ve konferans hizmetleri ve Hitit Mimarisi içinde Hititlere dair tüm bilgilerin bulunabileceği dokümantasyon merkezi olmasının yanı sıra aynı zamanda Sanat Merkezi haline de geliyor.

Hitit Köyü içerisinde oluşturulan Hitit Sanat Evinde güzel sanatlara ait çalışmalar ve organizasyonlar düzenlenebilecek. Hitit Köyünün üst katında ise Sanat atölyesinde üretilen sanat eserlerinin sergilenebileceği Hitit Sanat Galerisi Kaymakam Yunus Ataman tarafından hizmete açıldı. Hitit Sanat Galerisinin ilk sergisi ise Resim Sanatçısı Bünyamin AĞBAL önderliğindeki Hitit Sanat Grubunun eserlerinin bulunduğu Hititler Resim Sergisi oldu.

İlçe Kaymakamı Yunus Ataman; Hitit Köyünde hizmete giren Sanat Atölyesinin Hitit Sanat Galerisi ile bir bütünlük oluşturduğunu ifade ederek, İlçemizin tarihi ve kültürel dokusunun yanına sanatsal aktivite ve faaliyetlerin de eklenebileceği bir mekânı kazandırmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Resim sergisi açılışını yapan Kaymakam Ataman, Hitit Sanat Galerisine eser veren Hitit Sanat Grubuna ve galerinin oluşturulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.

Sponsor
Sponsor
Önceki İçerikİçişleri Bakanlığı Kurban Bayramı İçin Talimat Çıkardı
Sonraki İçerikYaşlı Çift Feci Şekilde Can Verdi
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz