Hitit Sanat Galerisi Hizmete Girdi

Boğazkale Kaymakamlığı tarafından hizmete açılan Hitit Köyü, Hitit Motifli ürünlerin üretim, sergi ve satış yeri, toplantı ve konferans hizmetleri ve Hitit Mimarisi içinde Hititlere dair tüm bilgilerin bulunabileceği dokümantasyon merkezi olmasının yanı sıra aynı zamanda Sanat Merkezi haline de geliyor.

Abone Ol

Hitit Köyü içerisinde oluşturulan Hitit Sanat Evinde güzel sanatlara ait çalışmalar ve organizasyonlar düzenlenebilecek. Hitit Köyünün üst katında ise Sanat atölyesinde üretilen sanat eserlerinin sergilenebileceği Hitit Sanat Galerisi Kaymakam Yunus Ataman tarafından hizmete açıldı. Hitit Sanat Galerisinin ilk sergisi ise Resim Sanatçısı Bünyamin AĞBAL önderliğindeki Hitit Sanat Grubunun eserlerinin bulunduğu Hititler Resim Sergisi oldu.

İlçe Kaymakamı Yunus Ataman; Hitit Köyünde hizmete giren Sanat Atölyesinin Hitit Sanat Galerisi ile bir bütünlük oluşturduğunu ifade ederek, İlçemizin tarihi ve kültürel dokusunun yanına sanatsal aktivite ve faaliyetlerin de eklenebileceği bir mekânı kazandırmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Resim sergisi açılışını yapan Kaymakam Ataman, Hitit Sanat Galerisine eser veren Hitit Sanat Grubuna ve galerinin oluşturulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz