-0.6 C
Sungurlu
15/03/2023
Sungurlu HaberleriGenelHindistanda Drone İle Yavru Bir Köpek Kurtarıldı

Hindistanda Drone İle Yavru Bir Köpek Kurtarıldı

- Google Reklamı -

Hindistanın başkenti Yeni Delhi‘de bir Milind Raj ismindeki bir mühendis uzaktan kumandalı dronu geliştirerek kanalda mahsur kalan bir köpeği kurtardı. Dron’a eklediği büyük bir el protezi ile  kumanda dan kontrol edip tutma hareketi ile kurtardığını belirtti.

Raj,  sabah yürüyüşü yapmak için dışarı çıktığını ve sesin iki yol arasında akan  kanaldan geldiğini anlamış. Yakından baktığında sıkışmış bir köpekten geldiğini anladığını belirtti. Ardından köpek yavrusu durumunun “bitkin” olduğunu söyledi yerel halkın köpeğin orada 2 gündür bağırdığını öğrenen Milind Raj kanalın çok fazla pis olduğunu ve bir insanın girmesinin sağlık açısından tehlike yaratacağını düşünmüş.

- Advertisement -

Raj yavru köpeği kurtarabilecek bir drone  yapmaya karar vermiş.başladı. Birkaç saat içinde, Lucknow şehrinde bulunan laboratuarın da özel olarak yapılmış altı rotorlu drone ve bir pençe el  ile bir robot kolu yapmış. Yavru köpeğin kalp atışlarını izlemek için sensörler yerleştirmiş ve yavru köpekğin nabzını da tasarladığı el üzerinden takip etmiş. “bu sensörler, hayvanın kalp atışını izlememi sağladı” dedi. “Eğer kavrama çok sıkı olsaydı, yavru boğulurdu.” dedi

Videoda da görüldüğü gibi Milind Raj bu ürün sayesinde yavru köpeği kurtarmakla kalmadı aynı zamanda onu sahiplenmiş.

Takip Edin

20,356BeğenenlerBeğen
10,683TakipçilerTakip Et
733TakipçilerTakip Et
1,660AboneAbone Ol
TRY - Türk Lirası
USD
18,9739
EUR
20,2399
GBP
22,8924
RUB
0,2523
CNY
2,7559
JPY
0,1421

Son Eklenenler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

error: İçerikler korunmaktadır!