-0.6 C
Sungurlu
27/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemHerşey İstediğimiz Gibi

Herşey İstediğimiz Gibi

- Google Reklamı -

Sungurlu Belediyespor Teknik Direktörü Hüseyin Eğer, sezon öncesi yaptıkları çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.
Eğer, 20 Temmuz Cuma günü yeni sezon hazırlıkları için Çorum’da Mimar Sinan semt sahasında toplanarak 1. etap hazırlık dönemi için çalışmalara başladık.
Bu süreçte tamamen gerek Çorum’dan katılan, gerekse de il dışından bir çok yerden denenmek üzere gelen sporculara yönelik bir çalışma programı hazırlayarak değerlendirme yapıp içlerinden takımımıza kazandırmayı düşündüğümüz oyunculara yönelik yapıldı.
Değerlendirmeye şuana kadar takip ettiğimiz ve daha önce belirlediğimiz isimleri antrenmanlara davet ederek çalışmalara katılmalarını sağladık. Yaklaşık olarak 15-16 sporcu takımıza denenmek üzere geldi ve gelmeye de devam edecek, burada en büyük artımız içlerinden şuan itibariyle 3-4 sporcu takımımıza kazandırmak oldu. Daha önce belirttiğim gibi mevcutta bu sene kadromuzda bulundurmayı düşündüğümüz 13-14 sporcumuz hali hazırdalar. Değerlendirmeye çağırdığımız ve 2. etap çalışmalarıyla birlikte ara vermeden antrenmanlarımıza devam edeceğiz.
30 Temmuz-11 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz 2. etap çalışmalarında mevcut kadromuzu yavaş yavaş şekillendirmek istiyoruz. Bu çalışma döneminde yine gelen ve giden sporcu haliyle olmaya devam edecek. 2. etapta antrenman içeriğimiz takımın mevcut kondisyonunun geliştirilmesi, saha içi taktiksel oyun anlayışının oturtturulması ve takım uyumunun üst seviyeye çıkarılmasına yönelik çalışmalar yapılarak bu etabı en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz.
13 -27 Ağustos tarihlerinde yapacağımız 3. etap çalışmalarında tamamen netleşecek, bu çalışma etabında bol bol hazırlık müsabakaları yaparak takımızın ligdeki iskeletini yavaş yavaş oturtmak için çalışmalarımız devam edecektir.

-GENÇ VE MÜTEVAZİ BİR KADRO KURUYORUZ
Takımımızı tamamen genç bir kadrodan oluşturmayı düşünüyoruz. Gerek Çorum’daki belirlemiş olduğumuz sporculardan gerekse de dışarıdan kazandırmayı düşündüğümüz tahmini 20-21 yaş ortalarına sahip genç ve dinamik bir kadro kuruyoruz. Amacımız tamamen şuana kadar yeterlilik düzeyi iyi olan kendini ispatlayamamış sıçrama yapabileceğine inandığımız bu genç arkadaşlarımıza samimi duygularımızla bir kapı aralayarak BAL ligi gibi prestijli olan bu ligde mücadele etmelerini ve şuan bulundukları noktadan sezon bittiğinde bir iki basamak ilerde olmalarını sağlayıp bir yol haritası göstermek ilerleyen günlerde gerek görülmesi halinde 1 yada 2 tane tecrübeli isim anlaşma ihtimalimiz olabilir.

-LİGDEKİ HEDEFİMİZ KALICI OLMAK
Sungurlu Belediyespor olarak ilk defa katılacağımız BAL Liginde bu seneki hedefimiz yönetimimizle beraber almış olduğumuz karar neticesinde mevcut ve mütevazı kadromuzla ligi tanımaya çalışan, eksiklerini görerek telafi etme gayreti içerisinde olan kalıcı bir takım olmak. Müsabakaların zorluk derecesinin ne kadar yüksek olduğunu biliyoruz. Onun için takımımızın gücüne göre haddini bilen mücadele eden bir takım oluşturarak bu ligde kalıcı olmak istiyoruz.

- Advertisement -

-ÇORUM’U SUNGURLU OLARAK EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ
Oluşturmayı düşündüğümüz genç kadromuzla gerek saha içindeki mücadele ve futbolun güzelliklerini yansıtmada, gerekse de saha dışında kulüp sporcusuna ve antrenörüne yakışır şekilde gerekli eğilimi göstererek herkesin kabul görebileceği bir takım oluşturmak için gereken gayreti göstereceğimizden kimsenin şüphesi olması.

-SEYİR ZEVKİ YÜKSEK OLAN BİR TAKIM İZLETECEĞİZ
Katılacağımız ve oynayacağımız BAL Liginin seviyesinin ne derece de zor ve önemli bir lig olduğunun bilinci içerisindeyiz. Bu süreçte zor ve önemli bir lig olduğunun bilinci içerisindeyiz. Bu süreçte tabi ki eksikler, aksaklıklar ve hatalar illaki olacaktır. Biz takım olarak bunu en aza nasıl indirebilirizin hesabını her an yapacağız. Sonuç itibarıyla kurduğumuz takımın saha içinde be yaptığını bilen, oynadığı futbolla seyir zevkini artıran ve yaptığı mücadele ile coşku veren bir takım kurmak için yoğun mesai harcıyor ve harcamaya devam edeceğiz.

-BELEDİYE BAŞKANIMIZA VE YÖNETİMİMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ
Takımımızın BAL Ligine katılmasında büyük çaba ve mesai harcayan başta Sungurlu Belediye Başkanı sayın Abdulkadir Şahiner ve yine anlaşmış olduğumuz günden bu güne kadar her daim yanımızda eksikliğini hissettirmeyen ve verilen sözlerin arkasında duran ve net olan belediye başlan yardımcısı ve kulüp başkanımız Bahri Sezen ve ayrıca takımın futbol şube sorumluğunu üstlenen takımın menfaati büyük fedakarlık yapan ve bir telefon kadar yakın olan Şevket Çağlayan abimize ve emeği geçen diğer yönetimdeki değerli ağabeylerimize gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum. Bizlerde onların bize olan güvenini boşa çıkarmama adına elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.

-TARAFTARLARIMDAN DESTEK VE SABIR BEKLİYORUZ
BAL Ligindeki ilk defa mücadele edecek olan Sungurlu Belediye sporumuzun Sungurlu halkına lig başladığında 15 günden 15 güne farklı bir heyecan katacak olan bu ligde genç ve heyecanı yüksek olan genç ve futbolcu ve teknik ekibimize sahip çıkmalarını sabırla şartlar ne olursa olsun desteklemelerini ve yanımızda olmalarını istiyoruz. Zorluk derecesi yüksek olacak olan bu ligde zaman zaman kaybedilecek maçlarında olabileceğini, bu gençlerimizin de taraftarlarımızın vereceği destekle her geçen hafta daha da özgüvenleri yerine gelecektir. Bununla birlikte üstüne koyan sahada kazanmak isteyen ve futbol olarak seyir zevki yüksek bir takım izlettireceklerdir. Biz onlara güveniyoruz. Onlara güvenip desteklemeye devam diye konuştu.

TRY - Türk Lirası
USD
27,3003
EUR
28,8496
GBP
33,1608
RUB
0,2828
CNY
3,7364
JPY
0,1831

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu