HER 10 KİŞİDEN 8’i ISINMA SORUNU YAŞAYACAK

Sponsor

MetroPOLL Araştırma’nın anketine göre her 10 katılımcıdan sekizi bu kış ısınma sorunu yaşayacağını söyledi.

Anket sonuçlarını, şirketin kurucusu Özer Sencar Twitter hesabından paylaştı.

Buna göre bu kış ısınmak için kömür ve doğalgaz alımında ‘çok zorlanacağını’ belirtenlerin oranı yüzde 57,4, ‘biraz zorlanacağını’ söylenlerin oranı ise yüzde 24,9 oldu. ‘Zorlanmayacağını’ söylenenlerin oranı ise yüzde 15,9.

Sponsor

Kasım ayına rekor doğalgaz zammıyla giren Türkiye, geçen ayın neredeyse her gününü zam haberleriyle geçirmişti.

MetroPOLL Araştırma’nın anketine göre her 10 katılımcıdan sekizi bu kış ısınma sorunu yaşayacağını söyledi. | Sungurlu Haber

Ekimde toplamda benzine 1 lira 53 kuruş, motorine 87 kuruş, LPG’ye 91 kuruş, gaz yağına 70 kuruş, elektrik üreten santrallerin kullandığı doğalgaza yüzde 62, sanayide kullanılan doğalgazaysa yüzde 63 oranında zam gelmişti.

Bunların yanısıra araştırmalara göre gıda fiyatları ekim ayında yüzde 7 artarken, raflardaki bazı ürünlerde yüzde 90’ı bulan fiyat artışları görüldü. Giyimdeyse artışlar yüzde 30’u buldu.

Sponsor
KaynakHaber Merkezi
Önceki İçerik“SUNGURLU ADETA ÜVEY EVLAT MUAMELESİ GÖRMEKTEDİR”
Sonraki İçerikAsgari Ücretle İlgili İlk İpucu: Vatandaşımızı Enflasyona Ezdirmeyeceğiz
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz