Hemşehrimiz Uzan, Ezine Kaymakamlığına Atandı

Sponsor

2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan veya hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 403 mülki idare amirinin görev yerlerinin liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildiği belirtildi.
Kararname ile Muş-Bulanık Kaymakamı ve Bulanık Belediyesi Kayyumu hemşehrimiz Hacı Arslan Uzan Çanakkale-Ezine Kaymakamlığına atandı.

Hacı Arslan Uzan kimdir?
Hacı Arslan Uzan, 1 Temmuz 1984 tarihinde Çorum’un Sungurlu ilçesinde doğdu. İlköğretimini Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’nda, liseyi de yine aynı ilde Atatürk Lisesi’nde tamamlayan Hacı Arslan Uzan, 2001 yılında üniversite eğitimine başladığıÇukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin İşletme bölümünden 2006 yılında mezun oldu.
2007-2009 yılları arasında Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığında Vergi Denetmen Yardımcısı görevini yürüten Uzan, 9 Eylül 2009 tarihinde Bitlis Valiliğinde, Bitlis Kaymakam Adayı olarak kaymakamlık mesleğine intisap etti.

Sırasıyla Valilik, Kaymakam Refikliği ve Teftiş stajını Bitlis Valiliğinde, Bursa/Mustafakemalpaşa Kaymakamlığında ve Konya Valiliği ve ilçelerinde tamamlayan Uzan, bir süre Konya/ Emirgazi ilçesinde vekil kaymakam olarak görev yaptı.

Sponsor

Staj eğitimi kapsamında gittiği Fransa’nın Besançon kentinde 1 yıl süreyle Franche-Comté Üniversitesi’nde Fransızca eğitim aldı. Toulouse Bölge Valiliği’nde Fransız idari yapısı üzerine staj yapan Hacı Arslan Uzan, bu staj kapsamında, Toulouse Bölge Valisi ile birlikte mevcut idari sistemin güçlü ve zayıf yönlerini müşahede etme imkanı buldu.
2012-2014 yılları arasında Giresun, Alucra İlçesinde ve 2014-2016 tarihleri arasında Erzurum, Uzundere İlçesinde görev yapmıştır.
Karadeniz Teknik Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans yapan Hacı Arslan Uzan, hâlen Atatürk Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsünde doktora yapmaktadır.
0

1.12.2016 tarih ve 2016/861 sayılı müşterek kararname ile Muş’un Bulanık ilçesine Kaymakam olarak atanan Hacı Arslan Uzan, evli 2 çocuk babasıdır.

Sponsor
Önceki İçerikVali Çiftçi Sungurlu’da
Sonraki İçerikDevlet Hastanesine Diş Hekimi Atandı
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz