-0.6 C
Sungurlu
27/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemHemşehrimiz Görevine Başladı

Hemşehrimiz Görevine Başladı

Valiler Kararnamesi ile Amasya Valiliği’ne atanan Sungurlulu hemşehrimiz Mustafa Masatlı, görevine başladı.

- Google Reklamı -

Valilik binası önünde polis mangasını selamlamasının ardından Garnizon Komutan Vekili P.Alb.Savaş Bor, Belediye Başkanı Mehmet Sarı, vali yardımcıları, ilçe kaymakamları, il yöneticileri ve STK temsilcileri tarafından karşılanması sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Masatlı, şunları ifade etti;
“Serhat Şehri Ardahan’dan, Şehzadeler Şehri Amasya tayin olmamı nasip eden yüce Allah’a sonsuz şükürler olsun. Bu göreve beni layık gören Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan saygı ve şükranlarımı sunuyorum.
Ülkemizin birliği ve bütünlüğü için görev yapan tüm güvenlik güçlerimize teşekkür ediyor ve bu toprakları bize vatan yapan Sultan Alparslan’dan bugünlere kadar aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.
Uygarlıkların birbirine kenetlendiği, Ferhat’ın Şirin şehri Amasya… İçinden tarih, doğa ve ilmin aktığı 8.500 yılı aşkın kadim bir şehir Amasya…

Hititlerden Danişmentlilere, Selçuklulardan Osmanlıya, Osmanlıdan Türkiye Cumhuriyetine, üç kıtadan tüm dünyaya adaleti ve barışı öğreten Akşemseddin’in, Yıldırım Beyazıd’ın, Çelebi Mehmed’in, 2. Murat’ın, Fatih Sultan Mehmet’in, 2. Beyazıt’ın, Yavuz Sultan Selim’in, 3. Murat’ın ve daha nice Şehzadelerin diyarı Amasya…
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelesine ışık tutan ve tarihiyle aziz milletimizin geleceğine yön veren kutlu şehir Amasya…
“Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.” kararı ile Türkiye Cumhuriyetinin ebediyete kadar baki kalmasının temellerinin atıldığı Şehir Amasya… Böylesine güzel ve önemli bir şehre Vali olarak hizmet edecek olmanın heyecanını, mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum.
Stratejik önemi, turizm potansiyeli, tarım, hayvancılık, madencilik ve sanayisi ile cazibe merkezi olan Amasya’da, vatandaşlarımızın daha huzurlu ve müreffeh bir hayat sürmesi için elimizden gelen gayreti sonuna kadar hep birlikte göstereceğiz.
‘Halka hizmet Hakk’a hizmettir’ ilkesini düstur edinerek; bıkmadan, usanmadan, kapımızı ve gönlümüzü Amasyalılara açarak tüm halkımızın hizmetinde olacağız. Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 hedefine, 2053 ve 2071 hedeflerine odaklı, sürekli büyüyen, gelişen ve kalkınan bir Türkiye ve Amasya için yorulmadan çalışıp, hep beraber hedeflerimize odaklanarak, şehrimizi her bakımdan en üst noktalara taşımanın gayretinde olacağız. İnsanı merkeze alan, ayrım yapmadan, diğerkâmlık duygularıyla Amasya’nın geleceğine katkı yapmak için elimden geleni yapacağıma kimsenin şüphesi olmasın.
Bizler, Devletimizin emrinde, iradenin asıl sahibi olan Amasya halkının hizmetkârlarıyız. Çocuklarımıza, gençlerimize daha yaşanabilir bir Amasya bırakmak için her türlü çalışmanın içerisinde olacağız.
Amasyalı vatandaşlarımızla, milletvekillerimizle, üniversitemizle, belediye başkanlarımızla, il genel ve belediye meclis üyelerimizle, muhtarlarımızla, siyasi partilerimizin temsilcileriyle, sivil toplum kuruluşlarımızla, basın ve medya kuruluşlarımızın değerli temsilcileriyle yakın bir iletişim içerisinde olacağız. Önceden başlanmış ve yürütülmekte olan çalışmaları aynı titizlikle takip edeceğiz. Turizm ve kültür odaklı, çalışmalarımız kapsamında; projelendirilen ve yapımı devam eden tüm işlerin yakın takipçisi olacağız.

- Advertisement -

İlimizde; kamu hizmetlerinin çağdaş nitelikte sunulması ve vatandaşlarımızın buna kolay ve çabuk şekilde erişmesi, toplumda huzur ve güven ortamının olabildiğince solunması, eğitim ve sağlıkta kalitenin yükseltilmesi, kültür ve tarih zenginliğinin turizme kazandırılması, nitelikli tarım ve buna dayalı sanayinin özendirilmesi için gayret sarf edeceğiz.
Gönlümüzün asıl sahipleri olan şehit ve gazi ailelerimize, yaşlılarımıza, yardıma muhtaç vatandaşlarımıza, öksüz ve yetim çocuklarımıza, dezavantajlı bireylerimize sürekli ve kaliteli hizmet sunmak, halkımızın yaşam kalitesinin arttırılması, kurumlar ve kent dinamikleri arasındaki koordinasyonu en iyi düzeyde tutmak için gece gündüz çalışacağız.

Gayemiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Liderliğinde ve Riyasetinde görevimizin sonunda arkamızda hoş bir seda bırakmak olacaktır.

- Google Reklamı -

Sözlerime son verirken, bu toprakların gelişip kalkınması için çaba sarf eden ve görevine Ağrı Valisi olarak devam edecek olan başta Meslektaşım Valimiz Osman Varol olmak üzere, önceki valilerimize,  yöneticilerimize ve mesai arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu görevin hem şahsım, hem Amasyalılar hem de ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Amasyalı hemşehrilerimize en derin hürmet ve muhabbetlerimi sunuyorum”

TRY - Türk Lirası
USD
27,3003
EUR
28,8496
GBP
33,1608
RUB
0,2828
CNY
3,7364
JPY
0,1831

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu