Hayırsever İş Adamı Cami Yaptırıyor

Sponsor

İşadamı Sungurlulu hemşehrimiz Hacı Kasımoğlu, Boğazkale ilçesine 400 m2 kapalı alana sahip, 500 kişilik, 2 minareli, şadırvan, wc ve müştemilatı olan cami yaptırmak için kolları sıvadı.

Hayırsever işadamı hemşehrimiz Hacı Kasımoğlu, Boğazkale ilçesine 4 Milyon TL'lik Cami yaptırıyor. | Sungurlu Haber
Yaklaşık 4 milyon TL’ye mal olacak caminin temeli önceki gün atıldı. Yapılan temel atma törenine Çorum Müftüsü Dr. Ahmet Akın, Boğazkale Müftüsü Yüksel Çelik, Evci eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıyüce, Kaledere eski Belediye Başkanı Bayram Kayaer, Boğazkale eski Belediye Başkanı İbrahim Bostanlı ve çok sayıda davetli katıldı.
Açılışta bir konuşma yapan hayırsever işadamı Hacı Kasımoğlu, “Aşıkoğlu Turizm işletmecisi Cengiz Aşıkoğlu’nun ricasıyla Boğazkale’ye böyle bir eser kazandırmak kolları sıvadık. Bugün burada camimizin temelini atıyoruz. Ülkemizi, ilimize ve Boğazkale’mize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
İlçemize 4 milyon TL’lik bu yatırımı kazandırılmasından dolayı mutlu olduklarını söyleyen Aşıkoğlu Turizm işletmecisi Cengiz Aşıkoğlu ise, “İlçemize mimari bir özelliğe sahip bu eseri yaptıran hayırsever işadamımız Hacı Kasımoğlu’na teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından kurbanların kesildiği törende, Çorum Müftüsü Dr. Ahmet Akın tarafından dua edilerek caminin temeli atıldı. Tören sonunda katılımcılara Yazılıkaya yolu üzerinde bulunan Nature Park’ta yemek ikramında bulunuldu.
Boğazkaleli vatandaşlar temeli atılan caminin isminin ‘Hacı Kasımoğlu Cami’ olmasını istediklerini Çorum Müftüsü Dr. Ahmet Akın’a ilettiler.

Sponsor
KaynakSungurlunun Sesi
Önceki İçerikPolis Eşleri Sungurlu’da Kahvaltıda Buluştu
Sonraki İçerikÖğretmenler Kahvaltıda Buluştu
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz