-0.6 C
Sungurlu
28/09/2023
Sungurlu HaberleriGündemHAYDİ SUNGURLU KAN BAĞIŞINA !

HAYDİ SUNGURLU KAN BAĞIŞINA !

- Google Reklamı -

Çorum kan bağışı merkezinden gelecek olan ekipler, Cumartesi ve Pazar günleri 11.30 ve 17.30 saatleri arasında Atatürk Meydanı’nda gönüllülerden kan almaya başlayacak.

KAN BAĞIŞINDA BULUNACAKLAR KISITLAMALARDA MUAF

Türkiye Kızılay Derneği Çorum kan bağış merkezi tarafından Sungurlu’da hafta sonu 2 gün süreyle kan bağışı kampanyası düzenlenecek. Kan vermek isteyenler kısıtlamalardan muaf tutulacak.

“Korona virüs nedeniyle kan vermenin insanların sağlığı açısından bir sorun söz konusu değildir”

Kızılay Çorum Şube Başkanı Hüseyin Kılıç, kan bağışlarında azalmanın bu şekilde devam ettiği takdirde hastanelerin ihtiyacı olan kanı temin etmekte sıkıntıya gireceklerini belirterek, “Çorum’da kan bağışlarında azalma var. Normal günlerde ortalama günlük 80-90 ünite kan alırken bugünlerde bu sayı 20 ünitenin altına düştü. Buradaki en büyük etkenlerden birisi kış mevsiminin gelmesiyken diğer bir etken ise korona virüs nedeniyle insanlarımız kan vermekten çekiniyor. Kan bağışlarında azalma bu şekilde devam ederse hastanelerin ihtiyacı olan kanı temin etmekte sıkıntıya gireceğiz. Zaman zaman Hitit Kan Merkezimizde gerekse ilçelerimizde ve kamu kurumlarımızda seyyar kan aracımızla kan alımlarına devam ediyoruz. Buna rağmen kan bağışı yapan insanlarımızda azalma söz konusu” dedi.-“Kan vermek isteyenler sokağa çıkma kısıtlamasından muaf “Korona virüs nedeniyle kan vermenin insan sağlığı açısından bir sorun teşkil etmediğini dile getiren Başkan Hüseyin Kılıç, kan merkezlerinin her iki saatte bir dezenfekte edildiğinin altını çizdi. Tamamen hijyenik koşullarda kan alındığını vurgulayan Kılıç, “İnsanların herhangi bir çekince duymalarına gerek olmadığını düşünüyoruz. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu cumartesi ve pazar günleri kan vermek isteyenleri Kızılay hattını arayarak ve internet www.kanver.org adresi üzerinden randevu oluşturabilirler. Randevu ile birlikte sokağa çıkmalarında herhangi bir sıkıntı yoktur. Gelip kanlarını verebilirler.

- Advertisement -

http://www.kanver.org

Aynı zamanda 153 Alo Zabıta’yı aradıkları takdirde kendileri evlerinden alınarak kan verdikten sonra evlerine bırakılmaktadır. Belediyemizin de kan bağışçılarına verdikleri bu destekten dolayı teşekkür ederim” diye konuştu.

TRY - Türk Lirası
USD
27,4154
EUR
28,9735
GBP
33,4781
RUB
0,2837
CNY
3,7548
JPY
0,1837

Son Eklenenler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sungurlu Haberleri | Sungurlu Televizyonu