HAYDİ SUNGURLU KAN BAĞIŞINA !

kızılay sungurlu kanver.org kan bağışı
kızılay sungurlu kanver.org kan bağışı
Sponsor

Çorum kan bağışı merkezinden gelecek olan ekipler, Cumartesi ve Pazar günleri 11.30 ve 17.30 saatleri arasında Atatürk Meydanı’nda gönüllülerden kan almaya başlayacak.

KAN BAĞIŞINDA BULUNACAKLAR KISITLAMALARDA MUAF

Türkiye Kızılay Derneği Çorum kan bağış merkezi tarafından Sungurlu’da hafta sonu 2 gün süreyle kan bağışı kampanyası düzenlenecek. Kan vermek isteyenler kısıtlamalardan muaf tutulacak.

“Korona virüs nedeniyle kan vermenin insanların sağlığı açısından bir sorun söz konusu değildir”

Kızılay Çorum Şube Başkanı Hüseyin Kılıç, kan bağışlarında azalmanın bu şekilde devam ettiği takdirde hastanelerin ihtiyacı olan kanı temin etmekte sıkıntıya gireceklerini belirterek, “Çorum’da kan bağışlarında azalma var. Normal günlerde ortalama günlük 80-90 ünite kan alırken bugünlerde bu sayı 20 ünitenin altına düştü. Buradaki en büyük etkenlerden birisi kış mevsiminin gelmesiyken diğer bir etken ise korona virüs nedeniyle insanlarımız kan vermekten çekiniyor. Kan bağışlarında azalma bu şekilde devam ederse hastanelerin ihtiyacı olan kanı temin etmekte sıkıntıya gireceğiz. Zaman zaman Hitit Kan Merkezimizde gerekse ilçelerimizde ve kamu kurumlarımızda seyyar kan aracımızla kan alımlarına devam ediyoruz. Buna rağmen kan bağışı yapan insanlarımızda azalma söz konusu” dedi.-“Kan vermek isteyenler sokağa çıkma kısıtlamasından muaf “Korona virüs nedeniyle kan vermenin insan sağlığı açısından bir sorun teşkil etmediğini dile getiren Başkan Hüseyin Kılıç, kan merkezlerinin her iki saatte bir dezenfekte edildiğinin altını çizdi. Tamamen hijyenik koşullarda kan alındığını vurgulayan Kılıç, “İnsanların herhangi bir çekince duymalarına gerek olmadığını düşünüyoruz. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu cumartesi ve pazar günleri kan vermek isteyenleri Kızılay hattını arayarak ve internet www.kanver.org adresi üzerinden randevu oluşturabilirler. Randevu ile birlikte sokağa çıkmalarında herhangi bir sıkıntı yoktur. Gelip kanlarını verebilirler.

Sponsor

http://www.kanver.org

Aynı zamanda 153 Alo Zabıta’yı aradıkları takdirde kendileri evlerinden alınarak kan verdikten sonra evlerine bırakılmaktadır. Belediyemizin de kan bağışçılarına verdikleri bu destekten dolayı teşekkür ederim” diye konuştu.

Sponsor
Önceki İçerikÖzdemir, “Hedefe adım, adım ilerliyoruz”
Sonraki İçerikEpic Games’in Ücretsiz Dağıtacağı Oyunlar Belli Oldu, Liste Fena
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz