HATTUŞA BARIŞ GÜNLERİNİN İKİNCİSİ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Sponsor

Boğazkale Kaymakamlığı tarafından 2019 yılında birincisi gerçekleştirilen Hattuşa Barış Günlerinin ikincisinin yapılması için çalışmalar başlatıldı. Haziran ayının içinde yapılması planlanan 2. Hattuşa Barış Günlerinin planlanma toplantısı İlçe Kaymakamı Yunus Ataman başkanlığında yapıldı.

Birincisi Haziran 2019 döneminde yapılan etkinlikler büyük ilgi görmüş, Dünya Kültür Mirası Listesinde bulunan Hattuşa’nın Boğazkale ilçesinin ve Çorum ilinin tüm yönleriyle tanıtımı yapılmıştı. Müzik, Sanat, Spor ve kültürel etkinliklerin yanı sıra bölgenin görsel arşivinin oluşturulması için ödüllü Fotoğraf Yarışması da yapılmış ve gerek etkinlikler gerekse yarışmaya yoğun ilgi görmüştü.
UNESCO dünya kültür mirası listesinde bulunan Hattuşa’nın, Boğazkale İlçesinin ve Çorum ilinin tarihi, doğal güzellikleri, kültürel ve sosyal etkinlikleri, gastronomisi ve alternatif turizm alanlarının tanıtımının yapılması amacıyla Barış Günlerinin ikincisinin yapılması kararlaştırıldı.
Boğazkale Kaymakamı Yunus Ataman başkanlığında oluşturulan düzenleme komitesi toplantısı Boğazkale Kaymakamlığında yapıldı. Toplantıya Kaymakam Ataman’nın yanı sıra Boğazkale Belediye Başkanı Mesut Ocaklı, Çorum İl Kültür ve Turizm Müdürü Sümeyra Şengül, Çorum Doğa Koruma ve Milli Parlar İl Müdürü Mustafa Gözler ve diğer ilgililer katıldı.

Hattuşa Barış Günlerinin geçen yıl olduğu gibi bu senede dolu dolu bir içerikte yapılması için çalışmaların şimdiden başladığını belirten Kaymakam Ataman; “2019 yılı içerisinde birincisini hayata geçirdiğimiz Hattuşa Barış Günlerinin ikincisini de bu sene Haziran Ayı içerisinde düzenleyeceğiz. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu sene de: spor faaliyetleri, sosyal ve kültürel etkinlikler, Müzik faaliyetleri, sanatsal aktiviteler ile dolu dolu bir etkinlik takvimi hazırlayacağız. Ülkemizdeki UNESCO dünya kültür mirası listesinde bulunan nadir yerlerden birisi olan Hattuşa’nın, Boğazkale İlçemizin ve Çorum ilimizin tüm yönleriyle tanıtılmasını hedefliyoruz. Valiliğimiz, Kaymakamlığımız, Belediyemiz ve ilgili tüm kurum ve kuruluşlar ve sivil toplum örgütleri ile işbirliği içerisinde kaliteli bir organizasyon oluşturmak için çalışmalarımızı ara vermeden sürdürmekteyiz. Bu kapsamda bugün yapmış oluğumuz toplantı ile 2. Hattuşa Barış Günleri etkinliklerinin faaliyet ve etkinlik takvimini oluşturduk. Gerekli çalışmalar en kısa süre içerisinde yapılarak faaliyetlerle ilgili detaylı bilgiler tüm kamuoyuna duyurulacaktır. 2. Hattuşa barış günlerinin şimdiden hayırlı olmasını diliyor ve herkesi Barış Günlerine davet ediyorum” dedi.

Sponsor
Boğazkale Kaymakamlığı tarafından 2019 yılında birincisi gerçekleştirilen Hattuşa Barış Günlerinin ikincisinin yapılması için çalışmalar başlatıldı. Haziran ayının içinde yapılması planlanan 2. Hattuşa Barış Günlerinin planlanma toplantısı İlçe Kaymakamı Yunus Ataman başkanlığında yapıldı. | Sungurlu Haber
Sponsor
Önceki İçerikSungurlu Belediyesi Başarılı Sporcuları Ödüllendirdi
Sonraki İçerik“BUGÜN O GÜN DEĞİLDİR. GÜN BİRLİK VE BERABERLİK GÜNÜDÜR”
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz