Hasta Yakını 112 Ekibine Saldırdı

Sponsor

Çorum’un Alaca ilçesinde silahla yaralanan bir vatandaşa müdahale için olay yerine sevk edilen 112 ekibi yaralı yakınının saldırısına uğradı. Yaşanan olay ile ilgili sağlık çalışanlarının her zaman yanında olan ATT-DER Çorum İl Başkanı Can Kargın, sosyal medya hesabından sert açıklamalarda bulundu.

İşte Kargın’ın o açıklaması ;
112 halk arasında Hızır diye bilinmez mi? Hızır ne demektir: Zor zamanda yetişen ulu…
En zor vakitte, gözümüzü kırpmadan canımızı ortaya koyarak, acınızı hafifletmek, paylaşmak, üzüntünüzü sevince çevirebilmek adına yeri geldiğin de aç ve susuz şekilde vatandaşlarımız için koşturuyoruz! Ne yağmur biliriz ne çamur. Ne kışın soğuğu vazgeçirir, nede yazın kuru sıcağı… İlmek ilmek her vakaya ulaşır iken destan yazarız! Vatana millete hayırlı evlatlar, kulağında siren sesiyle doğar kucağımızda… Bizim güvencemiz bu yüce millettir!
Saat akşam 9 sularında Alaca ekibimiz ilçe de gerçekleşen silahlı yaralanma vakasına çıkarılıyor. Yaralı ambulansa alınarak, mevcut durumunu iyileştirmek adına müdahaleye başlanıyor. Yaralı yakını ambulansın arkasına binmek istiyor. Normal şartlarda, bebek ve yatalak hastalar dışında ambulansa hasta yakını dahi alınmadığı halde, hasta yakınlarının ajite olması sebebiyle arkadaşlarımız, yaralı yakınının ön tarafa binebileceğini belirterek, rahat müdahale edebilmek için arka tarafa alamıyoruz ön tarafta refakat edelim diyor, kardeşimize bu sözünden dolayı yaralı yakını yumruklu saldırı gerçekleştiriyor, bu zorba kendini bilmez karakter yoksunu şahsı ambulanstan aşağı ekibimiz indiriyor. Zavallı ve karakter yoksunu şahıs o sırada polislere küfür ederek saldırıyor, Alaca 112 ekiplerimiz o kargaşada yaralının mevcut durumundan dolayı hızla naklini sağlayarak hastaneye teslim ediyor. Sağlıkçıların fiziksel ve sözel şiddete maruz kaldığında belirtilen beyaz kodu çekiyorlar…
Şimdi şu konuya dikkat çekmek istiyoruz! Bizler yardım etmek isterken, yardım edilecek duruma gelmeyi neden hak ediyoruz!

ÖLDÜĞÜMÜZ ZAMAN DEĞİL, YAŞARKEN KIYMET GÖRMEK İSTİYORUZ!
Bu olayın ATT-DER Çorum olarak yakınken takipçisi olacağız…
Bu saldırıyı en sert biçimde kınıyor, Saldırgan şahsın tutuklu yargılanmasını talep ediyor ve de bekliyoruz!  Şiddetin hiç bir türlüsünü kabul etmiyoruz!
Biliyoruz ki Sağlık Bakanlığımız, Çorum İl Sağlık Müdürlüğümüz de gerekeni fazlasıyla yapacaktır. Hayat kurtarmak, sakat kalmamak, sana sağlık hizmeti sunmak amacıyla gelen ambulansa, o ambulansın ekibine teşekkür etmek yerine saldırmak, hangi kötü kelimeyle anlatsak eksik kalacaktır… Arkadaşlarımızın, her zaman sonuna kadar yanında destekçileriyiz…

Sponsor

Alaca 112 ambulans ekibinde görevli kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bir daha böyle durumlarla karşılaşmamayı temenni ediyoruz.!

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.
Attder Çorum İl Başkanı
Can KARGIN

Sponsor
Önceki İçerikAydın’dan Şahiner’e Nezaket Ziyareti
Sonraki İçerikÇiçekli Keller’de Yağmur ve Şükür Duası Yapıldı
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çorum Hitit Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerini okudum. 2013 yılından beri kendi işletmemde (Hazinedar Reklam) çalışıyorum. İleri seviyede bilgisayar kullanımına hakimim. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size web sitesi tasarlayabilirim. Kurumsal reklam ve ürün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirim. Giriş seviyesi C# program yazabilirim. Orta seviyede Corel Draw, Photoshop, 3Ds Max kullanabiliyorum. Giriş seviyesinde After Effects kullanabiliyorum. Buna ek olarak video montajına oldukça hakimim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz